• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-386-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مشاور امور زنان معاونت علمی رییس جمهور خبر داد:

پیش‌بینی رشد 30 درصدی میزان فروش محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در سال جاری

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در امور بانوان با تاکید برآنکه دانشگاه‌ها باید به سمت کارآفرین شدن حرکت کنند، تصریح کرد: در سال 96 میزان فروش محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور حدود 60 هزار میلیارد تومان و در سال 97 حدود 80 هزار میلیارد تومان بود که پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری رشد 30 درصدی در این حوزه داشته باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "زینب حمیدزاده" پیش از ظهر امروز دوم شهریورماه در همایش بانوان کارآفرین استان گفت: نیمی از سرمایه اجتماعی کشور متعلق به بانوان است بنابراین باید از این ظرفیت نهایت استفاده را کرد.

وی بر لزوم وجود نگاه شایسته‌سالاری در جامعه تاکید کرد و افزود: وقتی به کارآیی و توانایی زنان و مردان در جامعه توجه کنیم در خواهیم یافت که توانایی و ظرفیت بانوان کمتر از آقایان نیست.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در امور بانوان با اشاره به اینکه تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سال‌های اخیر 17 برابر شده است، عنوان کرد: 4 هزار و 500 شرکت دانش بنیان فعال در کشور مشغول به فعالیت هستند که متاسفانه فقط 10 درصد آنها توسط بانوان تاسیس و یا اداره می شود و در استارت‌آپ‌ها نیز اینگونه است که این موضوع با آمار فارغ‌التحصیلان بانوی کشور  همخوانی ندارد.

وی با تاکید برآنکه دانشگاه‌ها باید به سمت کارآفرین شدن حرکت کنند، تصریح کرد: در سال 96 میزان فروش شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور حدود 60 هزار میلیارد تومان و در سال 97 حدود 80 هزار میلیارد تومان بود که پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری رشد 30 درصدی در این حوزه داشته باشیم.

حمیدزاده از اهداف و رویکردهای معاونت علمی و فناوری رییس جمهور سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: الگوسازی، تقویت زیرساخت‌ها و توسعه شبکه‌های فرآیندی و حمایت از مراکز رشد از برنامه های مهم معاونت علمی و فناوری رییس جمهور است که در همین راستا با توجه به ظرفیت های استان کرمان، نگاه ویژه ای به این خطه از کشور خواهیم داشت..

وی با اشاره به این مطلب که بر اساس آخرین گزارش مجمع جهانی اقتصاد در خصوص شاخص شکاف جنسیتی، میزان حضور زنان ایرانی در مقاطع مختلف آموزش عالی در کشور با مردان برابر است، گفت: بر اساس شاخص نوآوری نیز وضعیت ایران خوب است و بالاترین سرعت در نوآور شدن را به خود اختصاص داده است.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در امور بانوان درباره توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری، گفت: معاونت علمی برای شکل دادن و توسعه این اکوسیستم تلاش مستمری دارد و برای تحقق این امر مراکز نوآوری و شتاب دهنده هایی را تاسیس کرده است.
حمیدزاده با اشاره به شکل گیری استارتاپ های موفق در کشور، افزود: برخی از این استارتاپ ها توسط بانوان اداره می شود و نقش آنها در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: