• چهارشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-5384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

رییس اتاق اصناف کرمان در گفت‌وگو با ایسنا:

قیمت مرغ در کرمان؛ 13600 تومان/قیمتِ تکلیفی مشکلی را حل نمی کند

رییس اتاق اصناف کرمان گفت: امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ 13 هزار و 500 تومان است که و حدود 400 تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش پیدا کرده است، البته نسبت به قیمت 12 و 900 تومان که نرخ اعلامی و مصوب از سوی دولت بوده، 600 تومان بیشتر است.

"یوسف جعفری" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره قیمت مرغ در استان کرمان اظهار کرد: باید قیمت به گونه ای باشد که بتوان عرضه و تقاضا را کنترل کرد و قیمتِ تکلیفی مشکلی را حل نمی کند.

وی افزود: اگر در شهر دیگر و استان های همجوار قیمت بالاتر باشد طبیعی است نمی شود در کرمان پایین تر باشد و در این صورت مرغ به آنجا می رود و در استان های دیگر نیز اینگونه است و همه به هم صول هستند.

جعفری تصریح کرد: امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ 13 هزار و 500 تومان است که و حدود 400 تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش پیدا کرده است. البته نسبت به قیمت 12 و 900 تومان که نرخ اعلامی و مصوب از سوی دولت بوده، 600 تومان بیشتر است.

رییس اتاق اصناف کرمان با اشاره به اینکه میزان تولید و مصرف باید با هم همخوانی داشته باشد، بیان کرد: باید مرغ فراوان و قیمت به نحوی باشد که مردم بتوانند خرید کنند. اگر قیمت در یزد بالاتر باشد، در کرمان فروخته نمی شود.

جعفری با تاکید بر اینکه باید مرغ در بازار موجود باشد و با صحبت نمی شود کنترل کرد و ما نیز به دنبال فروش هستیم اظهار کرد: از نظر قانون حمایت از مصرف کننده، مرغ‌فروشی ها باید 10 درصد سود بگیرند که در حال حاضر با کمتر از 5 درصد دارند فروش می کند و اینکه در تولید، کشتار و دلال بازی چه اتفاقی می افتد، زیر نظر ما نیست و فقط توزیع دست ما است.

وی تصریح کرد: اکنون مرغ‌فروش ما حداکثر 500 تا 600 تومان در هر کیلو سود می گیرند که طبیعی و کمتر از قیمت مصوب است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: