• شنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-7114-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان در گفت‌وگو با ایسنا:

در بحث هوشمندسازی کرمان، به دنبال چیزی هستیم که هم اکنون داریم!!

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: در بحث هوشمندسازی شهر کرمان داریم به دنبال داشته هایمان می گردیم در حالی که بسیاری از زیرساخت ها آماده است و باید چنین پروژه هایی با همکاری دستگاه ها عملیاتی شود.

"مسعود الهامی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره اجرای پروژه شهر هوشمند در کرمان اظهار کرد: هدف استاندار از طرح هوشمندسازی صرفا ایجاد تغییر در چراغ های راهنمایی نیست که متاسفانه در افکار عمومی اینگونه به تصویر کشیده و برداشت شده است که سوء برداشت از جلسات بوده است.

وی افزود: هدف ما به عنوان دبیر کارگروه توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی و استاندار و آنچه که ایشان در حال پیگیری است، رفع بروکراسی های اداری زائد و ساده سازی فرآینده های پیچیده اداری از امورات روزمره مردم است.

الهامی تصریح کرد: به عنوان مثال 100 فرآیند روزمره اداری داریم که بعضا پیچیده است و می خواهیم آنها را حذف کنیم که هوشمندسازی شکل گرفته و مردم طعم دولت الکترونیک را بچشند که بحمدلله در استان کرمان با ظرفیت سازی که در این زمینه انجام شده، بهترین فرصت را برای طرح های هوشمندسازی داریم.

وی بیان کرد: لازمه تحقق آنچه مدنظر دولت و نظام است، همگرایی نهادها، سازمان ها و دستگاه های مرتبط از جمله سازمان مدیریت، شهرداری و دستگاه های اجرایی است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: متولی زیرساخت‌های هوشمندسازی، وزارت ارتباطات است که موظف و محور اصلی تامین زیرساخت های هوشمندسازی است و این زیرساخت ها در استان آماده شده و اگر همگرایی نباشد، دنبال چیزی می رویم و وقت تلف می کنیم که آن را داریم.

وی افزود: در واقع زیرساخت های هوشمندسازی و دولت الکترونیک آماه شده و به سرعت در حال توسعه است و هدف غایی وزارت ارتباطات از توسعه زیرساخت ها و فراهم آوردن فرصت و منابعی چون طرح نوآفرین، ایران هوشمند است که  لازم است دستگاه ها و مردم آگاه باشند در حال حاضر سامانه تبادل اطلاعات ملی (تبادل داده های الکترونیکی) در حال ارائه سرویس به دستگاه ها، مردم و نهادها است و روزانه تعداد قابل توجهی از تراکنش ها و تبادلات داده ای در این بستر انجام می شود.

الهامی اظهار کرد: بدیهی است رویدادهای بزرگی از جمله اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون، پروژه هایی مثل یکپارچه سازی کارت های بانکی و کارت سوخت و سامانه استعلام سبد کالا از جمله این اقدامات بوده است.

وی تصریح کرد: داریم به دنبال داشته هایمان می گردیم در حالی که بسیاری از زیرساخت ها آماده است و باید چنین پروژه هایی با همکاری دستگاه ها عملیاتی شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان بیان کرد: پروژه هایی که عنوان شد نتیجه به کارگیری درست ظرفیت های زیرساختی کشور و کار مشترک چند دستگاه مرتبط است.

الهامی افزود: با توجه به زیرساخت هایی که فراهم شده لازم است نهادهای مرتبط از فرصت ایجاد شده در استان کرمان که با پیگیری های استاندار شکل گرفته، با هماهنگی و تعامل بدون اینکه تداخل وظیفه ای شکل بگیرد و به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت های دستگاه ها تلاش کنیم تا هوشمندسازی واقعی با سرعت شکل بگیرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان تصریح کرد: بدیهی است عدم تعامل و هماهنگی دستگاه ها با یکدیگر و توجه به ظرفیت های موجود زمان بسیار زیادی را صرف کسب داشته هایمان می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: