• شنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-1986-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد:

نوبت‌دهی کلینیک‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان از طریق موبایل و اینترنت از 23 شهریور

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه از ۲۳ شهریور ماه نوبت دهی الکترونیکی كليه کلینیک های دانشگاه به صورت متمرکز انجام می شود، گفت: شهروندان می توانند با شماره گیری ۱۶۷۷ یا از طریق سایت nobat.kmu.ac.ir یا کد ussd:*788*9898# و یا دانلود اپلیکیشن موبایل از سایت nobat.kmu.ac.ir نوبت دریافت کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
دکتر "مرتضی هاشمیان" در تشریح جزییات این خبر گفت: نظام ارجاع از مهمترین برنامه های راهبردی نظام سلامت کشور و مهمترین بسته پرونده الکترونیک سلامت به شمار می رود و از تكاليف بر زمين مانده قانونی برنامه توسعه پنجم و ششم است كه با تلاش تيمی حوزه های مختلف دانشگاه علوم پزشکی کرمان اجرایی می گردد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: بحث الکترونیکی شدن نظام ارجاع در سطح این دانشگاه از اردیبهشت ماه ۹۷ با برگزاری نشست های متعدد و فراهم آوردن زیرساخت های لازم از شبکه بهداشت و درمان شهرستان بردسیر آغاز شد و در شهرستان های کوهبنان، زرند، راور، بافت، رابر، ارزوییه و شهربابک به صورت مرحله ای علی رغم شرايط سخت اقتصادی ادامه یافت.

 وی اضافه کرد: از ۲۳ شهریور ماه جاری و در گام نخست بیمه شدگان روستایی و شهر های دارای جمعيت زير ۲۰ هزار نفر تحت پوشش نظام ارجاع الکترونیکی قرار می گیرند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: با الکترونیکی شدن نظام ارجاع سلامت علاوه بر ارتقای سطح کیفی خدمات سلامت، از مراجعه متعدد و غیرضروری بیماران به مراکز درمانی جلوگیری می شود و انشالله رضايت بيشتر پزشك و بيمار نیز حاصل می شود.

هاشمیان با بیان اینکه نظام ارجاع در سه سطح یک، دو و سه انجام می شود، گفت: در سطح یک بیمار به پزشک عمومی مرکز بهداشت مراجعه می کند که در ۸۵ درصد موارد بیمار در این سطح به جواب خود می رسد اما در سطح دوم با تشخیص پزشک عمومی، بیمار به متخصص در کلینیک های شبکه های درمانی ارجاع داده می شود و در صورت نیاز به درمان بیشتر به سطح سه معرفی می شود و بازخورد آن به سطوح پايين داده شده و در پرونده الكترونيک بيمار ثبت می گردد.

وی اجرایی شدن نظام ارجاع الکترونیک را راه برون رفت از مشکلات درمانی کشور دانست و گفت: با اجرایی شدن این نظام در بخش بهداشت ودرمان تغییرات قابل توجهی خواهیم داشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه از ۲۳ شهریور ماه همچنین نوبت دهی الکترونیکی كليه کلینیک های دانشگاه به صورت متمرکز انجام می شود، ادامه داد:  شهروندان می توانند با شماره گیری ۱۶۷۷ یا از طریق سایت nobat.kmu.ac.ir یا کد ussd:*788*9898# و یا دانلود اپلیکیشن موبایل از سایت nobat.kmu.ac.ir نوبت دریافت کنند.

وی هدف از نوبت دهی يكپارچه و متمركز را افزايش رضايت مندی بيمار و همراه وی و همچنين انضباط بيشتر كاری كلينيك های دانشگاه دانست و در ادامه از الکترونیکی شدن نسخه نویسی و نسخه پیچی در كلينيک های دانشگاه علوم پزشکی کرمان در آينده نزديك خبر داد و گفت: این مهم نیز با همکاری معاونت غذا و دارو دانشگاه و داروخانه ها انجام می شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: