• پنجشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-6814-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان عنوان کرد:

مردم آنگونه که باید، نسبت به مفاهیم عمیق فریضه «امربه معروف و نهی از منکر» آگاهی ندارند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه تغییر نگرش مردم در امر به معروف و نهی از منکر نیاز است، گفت: پژوهشی در ستاد امر به معروف و نهی از منکر، به مسئله میزان باورهای عمومی به امر فریضتین داشتیم که مشخص شد مردم آنچنان که باید و شاید نسبت به مفاهیم عمیق این فریضه دینی آگاهی ندارند که این مسئله توسط رسانه ها در تعامل با کارشناسان و تبیین در سطح جامعه می تواند برطرف شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا علیزاده" امروز در دیدار اصحاب رسانه با نماینده ولی فقیه در استان کرمان به مناسبت هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه برنامه‌های متعددی برای این هفته تدارک دیده شده، اظهار کرد: پنجمین روز از این هفته به نام رسالت رسانه در امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه تغییر نگرش مردم در امر به معروف و نهی از منکر نیاز است، افزود: پژوهشی در ستاد امر به معروف و نهی از منکر، به مسئله میزان باورهای عمومی به امر فریضتین داشتیم که مشخص شد مردم آنچنان که باید و شاید نسبت به مفاهیم عمیق این فریضه دینی آگاهی ندارند که این مسئله توسط رسانه ها در تعامل با کارشناسان و تبیین در سطح جامعه می تواند برطرف شود.

علیزاده با اشاره به عملکرد حوزه معاونت فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: آموزش اقشار مختلف مردم، دوره آموزشی شوراها، همایش های توجیهی آمران به معروف و ناهیان از منکر، حمایت از پایان نامه های دانشجویی، چاپ کتاب های مربوط به این حوزه، برگزاری چهار جشنواره عکس شعر و داستان، نقاشی و کتابخانی به صورت منطقه ای در سطح استان از جمله این اقدامات بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در پایان به استفاده از ظرفیت ها و قالب های فرهنگی، هنری ادبی برای تاثیر امر فریضتین تاکید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: