• پنجشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-6514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

بیشترین اتهام ها و خواسته ها در سیرجان چیست؟

رییس دادگستری استان کرمان عناوینی از قبیل تهديد، ضرب و جرح عمدي، سرقت مستوجب تعزير، توهين، رانندگي بدون پروانه رسمي، ايراد صدمه بدني غير عمدي بر اثر تصادف رانندگي، تخريب، انتشار تهمت، ‌افترا، خيانت در امانت را جزء ده اتهام اول(کیفری) حوزه قضایی سیرجان در پنج  ماهه  98 اعلام کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یدالله موحد" در نشست قضائی با قضات دادگستری سیرجان اظهار کرد: طی پنج ماهه ی ابتدای سال جاری 19هزار و 719فقره پرونده وارد دادگستری سیرجان شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ورودی پرونده ها هستیم.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان  متوسط نرخ رسیدگی به پرونده های قضائی در سیرجان را 99درصد اعلام کرد و گفت: متوسط زمان رسیدگی شعب حوزه قضایی سیرجان 91 روز می باشد.

وی عنوان کرد: قضات و پرسنل اداری دادگستری سیرجان با تلاش شبانه روزی موفق شده اند از ابتدای سال تا کنون 19هزار و 486 را مورد رسیدگی قرار دهند و مختومه نمایند.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان اعلام کرد:87 درصد اوراق قضائی در سیرجان به صورت الکترونیک ابلاغ می شوند که نقش موثری در حفظ حریم خصوصی افراد، کاهش هزینه ها و کاهش اطاله دادرسی دارد.

وی عناوینی از قبیل تهديد، ضرب و جرح عمدي، سرقت مستوجب تعزير، توهين، رانندگي بدون پروانه رسمي، ايراد صدمه بدني غير عمدي بر اثر تصادف رانندگي، تخريب، انتشار تهمت، ‌افترا، خيانت در امانت را جزء ده اتهام اول(کیفری) حوزه قضایی سیرجان در پنج  ماهه  98 اعلام کرد.

وی عناوینی از قبیل اعسار از پرداخت هزينه دادرسي، تامين خواسته، طلاق توافقي، مطالبه خسارات دادرسي، الزام به تمكين و مطالبه مهريه را جزء ده خواسته  اول(حقوقی) حوزه قضایی سیرجان در پنج  ماهه  98 اعلام کرد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان با اشاره به اینکه قریب به یک هزار و 800 وکیل در استان کرمان وجود دارد، تاکید کرد: وکلاء بایستی با نگاه و رویکرد سازشی به دنبال حل و فصل اختلافات و دعاوی باشند.

موحد بر توجه بیشتر قضات به رویه های قضائی تاکید کرد و گفت: نظارت بر عملکرد دفاتر خدمات قضائی یک موضوع جدی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: