• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-3784-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خبر داد:

آغاز مطالعات سرمایه‌گذاری برای 9 موقوفه کرمان

استاندار کرمان گفت: براساس اعلام معاون بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای 9 موقوفه استان کرمان مطالعات سرمایه گذاری آغاز شده تا در بخش های دامداری، شیلات و کشاورزی فعالیت شود و مقرر شد ظرف دو هفته آینده برنامه زمان بندی به بهره برداری رساندن این پروژه ها که دامداری با ظرفیت 5 هزار راس دام نیز جزء آنهاست، به استانداری اعلام شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدجواد فدایی" عصر امروز در دیدار ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار کرد: استفاده از امکانات اوقاف برای سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای اقتصادی و تولیدی یکی از ضرورت های استان کرمان به شمار می رود.

وی افزود: براساس اعلام معاون بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای 9 موقوفه استان کرمان مطالعات سرمایه گذاری آغاز شده تا در بخش های دامداری، شیلات و کشاورزی فعالیت شود و مقرر شد ظرف دو هفته آینده برنامه زمان بندی به بهره برداری رساندن این پروژه ها که دامداری با ظرفیت 5 هزار راس دام نیز جزء آنهاست، به استانداری اعلام شود.

فدایی تصریح کرد: همچنین قرار است ظرف یک ماه آینده لیست بناهای موقوفه فرهنگی و تاریخی به ویژه آنها که متولی دارند و در شرف خرابی هستند؛ به میراث فرهنگی ارسال شود و میراث فرهنگی با همکاری استانداری و شهرداری برای مرمت، حفاظت و بهره برداری اقتصادی و گردشگری از آنها اعمال قانون کند.

استاندار کرمان عنوان کرد: براساس تعاملات انجام شده با سازمان اوقاف و امور خیریه کشور؛ میراث فرهنگی برای هر بنای وقفی فرهنگی و تاریخی که متقاضی سرمایه گذاری و طرح توجیهی دارد، مورد را به این سازمان اعلام کند و اوقاف نیز ظرف 10 روز پس از دریافت هر مورد، نظر خود را در خصوص پیشنهاد مناسب برای بنا به میراث فرهنگی اعلام نماید.

وی اظهار کرد: همچنین مقرر شد میراث فرهنگی از منابع دولتی در حد 200 میلیون تومان برای مرمت باغ فتح آباد اختصاص دهد.

فدایی با اشاره به اینکه در سفر رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به استان کرمان قرار شد استانداری برای صدور مجوز چاه به جای قنات در اراضی وقفی باغین همکاری کند تا در اسرع وقت انجام شود، ادامه داد: در این جلسه همچنین مقرر شد اتاق بازرگانی و معاونت اقتصادی ظرف یک ماه نحوه فعالیت اوقاف در موضوع انرژی خورشیدی را مشخص کنند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام"سیدمهدی خاموشی" رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در سخنانی بر انجام فعالیت های اقتصادی و حمایت از ایده های این حوزه تاکید کرد و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه از هر طرح قابل توجیه، حمایت می کند ک آمادگی دارد که استعدادهای این حوزه را تعریف کرده و استانداری ها با ارائه طرح ها و پیشنهادات خود برای بهره برداری مناسب از این استعدادها همکاری کنند.

همچنین معاون بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در سخنانی با اشاره به اینکه برای 9 موقوفه استان کرمان مطالعات سرمایه گذاری آغاز شده تا در بخش های دامداری، شیلات و کشاورزی فعالیت شود، گفت: با بهره برداری از این طرح ها، کرمان به بانک ژن در حوزه دامداری در موقوفات کشور تبدیل می شود.

 "مهدی پندار" افزود: در حال حاضر ایجاد دو مجتمع دامداری 2 و 3 هزار راسی در استان کرمان در دست انجام است که 70 میلیارد تومان بار مالی را از مرکز برای استان کرمان به ارمغان می آورد و به عنوان یک سرمایه مولد، در سال های آینده افزایش خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: