• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 986-2490-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

چهل و سومین مسابقات ریاضی دانشجویان کشور در رفسنجان برگزار شد

چهل و سومین مسابقات ریاضی دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، با حضور ۱۵۷ دانشجو، چهل و سومین مسابقات ریاضی دانشجویان کشور صبح امروز 13 شهریورماه در سالن شهدای گمنام دانشگاه ولی عصر(عج) برگزار شد.

دبیر علمی این مسابقات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: چهل و سومین دوره مسابقات ریاضی دانشجویان کشور برگزار شد که اولین بار این مسابقات سال ۵۳ برگزار شده و از همان سال به طور مداوم  برگزار می شود.

دبیر علمی چهل و سومین مسابقات ریاضی دانشجویان کشور افزود: هر دانشگاه نخبه های ریاضی خود را در قالب تیم پنج نفره به مسابقات اعزام کرده که طی دو روز ۱۲ و ۱۳ شهریور جاری به رقابت پرداختند.

مجتبی قیراطی بیان کرد: از برجسته ترین مدال آوران این رقابت ها در طول دوره ها مرحومه مریم میرزاخانی بوده است.

وی با بیان اینکه امروز ۱۵۷ نفر در قالب ۳۷ تیم از دانشگاه‌های مطرح سراسر کشور در این رقابت شرکت کردند، افزود: دانشگاه‌های تهران، جنوب کشور، تبریز، مشهد، شیراز، اصفهان و ...دانشجویان خود را به این مسابقات اعزام کردند.

به گفته وی اختتامیه مسابقات روز جمعه برگزار و مدال ها به نفرات برتر اهدا می شود.

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان نیز اظهار کرد: برگه های دانشجویان فردا همگی تصحیح شده و روز جمعه مراسم اهدای جوایز برگزار می شود.

دکتر حسن رنجبرعسکری افزود: معمولا این مسابقات ارزشمند بوده و بسیاری از بزرگان ریاضیات از جمله مرحومه مریم میرزاخانی از دل این مسابقات بیرون آمده و شناخته شدند.

وی تصریح کرد: امیدواریم رقابت سازنده ای بین دانشجویان ریاضی کشور برگزار و کسانی که شایستگی لازم دارند در سطح کشور معرفی شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: