• چهارشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 986-2090-5
  • خبرنگار : 25
  • منبع خبر : پوششی

مشکل آب آشامیدنی در دهستان دشتخاک زرند رفع شد

فرماندار زرند از رفع بحران و مشکل آب آشامیدنی ۱۷ روستا دهستان دشتخاک از توابع بخش مرکزی زرند خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی صادق زاده" در مراسم بهره برداری از یک حلقه چاه آب آشامیدنی دهستان دشتخاک زرند اظهار کرد: این حلقه چاه جدید حفر شده با عمق ۹۰ متر و دبی بالای ۲۰ لیتر در ثانیه است که اعتبار اجرای این طرح بالغ بر ۵۴۰ میلیون تومان است.

وی افزود: با بهره برداری از این چاه بیش از ۲ هزار خانوار و همشهری دشتخاکی از آب آشامیدنی 100 درصد بهداشتی و سالم آن بهره مند شدند.

صادق زاده تصریح کرد: متاسفانه اوایل فصل تابستان امسال، مجموع ۴ حلقه چاه حفر شده دهستان دشتخاک با بحران آبدهی بسیار کم مواجه شدند که مشکلات عدیده ای از جمله جیره بندی آب برای اهالی دشتخاک در فصل گرم تابستان بوجود آورد.

وی بیان کرد: در همین راستا و دستور ضرب‌العجل ستاد مدیریت بحران شهرستان جهت رفع مشکل، با همت عوامل اداره آب و فاضلاب روستایی و همکاری معدن ذغالسنگ خمرود و دیگر دستگاهای اجرایی شهرستان، شاهد مرتفع شدن کامل این بحران در سطح دهستان دشتخاک هستیم.

فرماندار شهرستان زرند با اشاره به تخصیص بیش از ۱۰ میلیارد تومان از اعتبارات سال جاری جهت توسعه آب روستایی زرند، بر عزم جدی مدیریت تیم اجرایی جهت تامین آب شرب سالم و کافی روستایی شهرستان تاکید کرد و همچنین از رفع مشکل آب دهستان سربنان نیز در آینده ای نزدیک خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: