• چهارشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-1086-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان؛

آمادگی همکاری دانشگاه شهید باهنر در عرصه مدیریت آب

 رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان تاکید کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان مسئولانه در کنار مسئولان کلان استان قرار خواهد داشت و در عرصه مدیریت آب آماده همکاری با دستگاه‌های اجرایی دارد. «باید امروز، فردا دیر است» شعار ماست.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدعلی طاهر" صبح امروز 6 شهریورماه در پانزدهمین همایش ملی آبیاری و کاهش تبخیر آب را سر زندگی دانست و در ادامه با اشاره به آیات و روایات گفت: آب در شریعت ما از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی این همایش را فقط یک فعالیت علمی ندانست و آن را فعالیت فرهنگی علمی دانست و بیان کرد: امروز بحث دانشگاه‌های نسل چهارم در جهان مطرح است.

رییس دانشگاه شهید باهنر با اشاره به تنش‌های آبی، تصریح کرد: مساله آب یکی از مهمترین مسایل روز استان کرمان است و چالش تغییر اقلیم، خشکسالی‌های مکرر و کاهش منابع آب، زنگ خطر جدی را در استان کرمان به صدا در آورده است.

وی با بیان این مطلب که بیشترین آب مصرفی استان کرمان، در بخش کشاورزی است، اظهار کرد: استان کرمان نقش مهمی در بخش کشاورزی کشور دارد و نباید از سهم اشتغال بخش کشاورزی در استان کرمان غافل شد.

طاهر با اشاره به اینکه در استان کرمان یک میلیارد متر مکعب بیلان منفی داریم، عنوان کرد: اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف الزامی است و استان کرمان در این راستا طرح همیاران آب را چند سالی در حال اجرا دارد که الگوی مناسبی است.

وی تاکید کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان مسئولانه در کنار مسئولان کلان استان قرار خواهد داشت و در عرصه مدیریت آب آماده همکاری با دستگاه‌های اجرایی دارد. «باید امروز، فردا دیر است» شعار ماست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: