• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

با حضور استاندار کرمان صورت گرفت؛

افتتاح طرح بسته‌بندی و درجه‌بندی خرما با ظرفیت 1300 تن در شهرستان نرماشیر

در اولین روز از هفته دولت با حضور  استاندار کرمان، نماینده مردم شهرستان‌های شرقی استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان نرماشیر، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و جمعی از مسئولین استانی و محلی یک واحد بسته بندی و درجه بندی خرما با ظرفیت 1300 تن به نمایندگی از ده واحد سردخانه این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "عباس سعیدی" رییس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان در این مراسم گفت: طرح بسته بندی و درجه بندی خرما با ظرفیت 1300 تن در شهرستان نرماشیر با هزینه کرد 13 میلیارد ریال که بیش از 10 میلیارد ریال آن تسهیلات است، در اولین روز هفته دولت و به نمایندگی از 10 طرح بسته بندی و درجه بندی خرما در این شهرستان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه در شرق استان کرمان 164 واحد سردخانه با ظرفیت 226 هزار و 350 تن وجود دارد که 50 درصد این واحدها طی 6 سال گذشته ایجاد شده است افزود: 10 واحد فرآوری محصول خرما با ظرفیت 8140 تن و 80 واحد درجه بندی با ظرفیت 126 هزار و 350 تن در شهرستانهای شرقی استان وجود دارد.

سعیدی به افتتاح پروژه های هفته دولت در شهرستان نرماشیر اشاره کرد و گفت: به مناسبت هفته دولت، 10 واحد بسته بندی و درجه بندی خرما و 10 گلخانه با هزینه کرد 248 میلیارد ریال در شهرستان نرماشیر به بهره برداری می‌رسد که موجب اشتغالزایی برای 130 نفر مستقیم و 180 نفر غیر مستقیم می شود.

وی با بیان اینکه با افتتاح سردخانه ها در شهرستان نرماشیر ظرفیت نگهداری محصول خرما 13هزار تن افزایش می یابد که این سردخانه ها با هزینه کرد 125 میلیارد ریال احداث شده اند گفت: در هفته دولت در این شهرستان 10 گلخانه به بهره برداری می رسد که بر این اساس 55هزار مترمربع به سطح گلخانه های نرماشیر افزایش می یابد که این گلخانه ها با هزینه کرد بیش از 123 میلیارد ریال احداث و راه اندازی شده اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: