• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-714-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

در یک ماه گذشته؛

415 عملیات توسط آتش‌نشانان کرمانی انجام شد

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری  کرمان از انجام 152 مورد عملیات اطفاء حریق و 263  مورد عملیات امداد و نجات به دلیل بی احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان در مرداد ماه سال جاری خبر داد.

"علی عسکری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، در تشریح این خبر گفت: در مردادماه در مجموع 152 مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد  67 مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، 24 مورد مربوط به وسایل نقلیه، 36 مورد مربوط به منازل مسکونی، 8 مورد مربوط به مراکز تجاری، 3 مورد مراکز دولتی، 13 مورد مربوط به جنگل و درختان و 1 مورد مربوط به مراکز صنعتی بوده است.

وی همچنین از انجام 263 مورد عملیات امداد و نجات در مدت زمان یاد شده اشاره کرد و افزود: از این تعداد 73 مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده،  110 مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیر سمی، 31 مورد چیدن حلقه و قفل، 24مورد امداد اسانسور،11 مورد امداد تصادفات خودرویی، 1 مورد سقوط از کوه و پرت شدن از بلندی و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

مدیر عامل سازمان آتشنشانی وخدمات ایمنی شهرداری کرمان اظهار کرد: در  مجموع این عملیات‌ها 51 نفر از شهروندان  نجات یافتند و متاسفانه 12 نفر مجروح شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد : در این مدت تعداد 385 نفر از شهروندان آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند و همچنین 82 مورد مشاوره ایمنی بنا به درخواست شهروندان در مدت زمان یاد شده ارائه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: