• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-286-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس پارک علم و فناوری استان کرمان:

65 درصد مهندسین کشور، بانوان هستند

رییس پارک علم و فناوری استان کرمان از سهم 50 درصدی بانوان در جمعیت کشور سخن به میان آورد و بیان کرد: 5 میلیون مهندس در کشور داریم که 65 درصد آنها خانم‌ها هستند و توسعه پایدار در صورتی محقق می‌شود که به همه جوانب توجه کنیم بنابراین نمی‌توان نقش بانوان را نادیده گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر "مسعود ترک‌زاده" پیش از ظهر امروز دوم شهریورماه در همایش بانوان کارآفرین استان با حضور مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در امور بانوان با اشاره به اکوسیستم کارآفرینی گفت: مفهوم اکوسیستم عبارت از مجموعه ای از عوامل برای بروز یک پدیده است و  اکوسیستم کارآفرینی به معنای درگیر کردن همه عوامل مربوط به ایجاد و توسعه کارآفرینی با یکدیگر است.

وی از سهم 50 درصدی بانوان در جمعیت کشور سخن به میان آورد و بیان کرد: 5 میلیون مهندس در کشور داریم که 65 درصد آنها خانم‌ها هستند و توسعه پایدار در صورتی محقق می‌شود که به همه جوانب توجه کنیم بنابراین نمی‌توان نقش بانوان را نادیده گرفت.

 رییس پارک علم و فناوری استان کرمان یکی از مهمترین ارکان توسعه را رشد اقتصادی و توسعه اقتصادی بدون حضور بانوان امری غیر ممکن دانست و بیان کرد: توسعه کارآفرینی در بانوان در گرو تحصیلات، مهارت و مالکیت آنهاست.

وی با بیان این مطلب که مهارت نقش بسیار پررنگی در کارآفرینی دارد، تصریح کرد: مرکز رشد کسب و کار بانوان استان کرمان جدای از پارک علم و فناوری نیست و همچنین این مرکز با دفتر مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در ارتباط است که باید از همکاری این دو نهاد در راستای هرچه بهتر حضور بانوان در عرصه های توسعه استان و کشور نهایت استفاده را کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: