• پنجشنبه ۳۱ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-11214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمان:

هیچگونه تخریب یا سرقت مجسمه‌های شهری در کرمان گزارش نشده است

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمان گفت: در کرمان تخریب آثار هنری، مجسمه و مبلمان شهری نداریم و خوشبختانه مردم از این آثار محافظت می کنند.

به گزارش دریافت خبر ایسنا منطقه کویر و به نقل از شهرداری کرمان، "عماد محسنی تکلو" با اشاره به اینکه در مساله هنرهای شهری با دو موضوع رو به رو هستیم، گفت: این موضوعات شامل تولید آثار هنری در شهر و نگهداری از آنهاست که در این راستا اگر به دقت بحث غنای آثار هنری را در شهر در نظر داشته باشیم، باید هم در جهت سفارش دادن و تولید آثار هنری فاخر تلاش کنیم و هم مسأله‌ی نگهداری از آنها را مدنظر قرار دهیم.

وی در  ادامه با بیان اینکه در بحث نگهداری نیز عموما دو مسأله، آثار هنری را تهدید می‌کند، افزود: عوامل محیطی از جمله آب و باد و نیز مسایل اجتماعی از آن جمله هستند که در خصوص مسأله اول باید سعی کنیم تا از مواد مناسب جهت ساخت آثار هنری استفاده شود تا مجسمه از تخریب توسط عومل طبیعی محافظت شود.

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمان ادامه داد: خوشبختانه در حوزه مسایل اجتماعی نیز هیچگونه تخریب یا سرقت مجسمه های شهری درکرمان گزارش نشده است و مردم از آنها حفاظت می‌کنند.

 وی با بیان اینکه در واقع وندالیسم (تخریب کنترل‌نشدهٔ اشیاء و آثار فرهنگی با ارزش یا اموال عمومی) شهری در کرمان بسیار پایین است؛ تصریح کرد: طی سال‌های اخیر مردم به این بلوغ فکری رسیده‌اند که وقتی مجسمه یا آثار هنری در شهر نصب می‌شود؛ از آن حفاظت کنند.

محسنی تکلو با تاکید بر ضرورت حفاظت از مجسمه ها و مبلمان شهری گفت: باید با برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم، تعلق خاطر مردم را نسبت به آثار و مجسمه های شهری بیشتر کنیم که در این راستا برگزاری سمپوزیوم‌ها و رویدادها و خلق آثار هنری در حضور مردم بسیار مهم و تاثیرگذار است و باعث می شود که مردم بیشتر در حفظ و نگهداری این آثار احساس مسئولیت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: