• دوشنبه ۲۸ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 985-3790-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : پوششی

مدیرجهادکشاورزی بم خبر داد:

صادرات 2000 تنی محصولات گلخانه‌ای بم به کشورهای روسیه و حاشیه خلیج فارس

مدیرجهادکشاورزی شهرستان بم گفت: بیش از 2000 تن محصولات گلخانه‌ای شهرستان بم، به کشورهای روسیه و حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مریم خاکپور" در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: شهرستان بم دارای اقلیم خشک و رطوبت نسبی پایین است که این رطوبت نسبی پایین، باعث می شود آفت و بیماری کمتری در بین محصولات این منطقه شاهد باشیم و به تبع آن استفاده از سموم نیز کمتر خواهد شد که همین امر سبب می شود محصولات گلخانه این منطقه تقاضای بیشتری جهت صادرات داشته باشند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بم گفت: سطح زیر کشت گلخانه‌های شهرستان بم در سال گذشته 12 هکتار و درسال جاری 17 هکتار بوده است که کیفیت محصول گلخانه با توجه به اجرای سازه های گلخانه ای استاندارد و حضورکارشناس ناظر گلخانه ارتقا یافته است.

وی با اشاره به اینکه سطح زیر کشت گلخانه های شهرستان 80 درصدگوجه فرنگی، 18درصد خیار سبز و 2درصد سایر محصولات است، افزود: میزان آب مصرفی گلخانه بسیار کم و سیستم آبیاری قطره ای است ضمن آنکه از اقدامات مهم جهادکشاورزی برای تولید محصولات با نیاز آبی کم؛ برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی معرفی جهت تسهیلات کم بهره بوده است.

خاکپور با بیان اینکه به ازای هر هکتار گلخانه 10 نفر در شهرستان مشغول بکار می‌باشد، خاطر نشان کرد: سالانه بیش از 2000 تن محصولات گلخانه ای شهرستان بم به روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: