• دوشنبه ۲۸ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 985-3690-5
  • خبرنگار : 24
  • منبع خبر : پوششی

افزایش سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای شهرستان سیرجان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان با بیان اینکه مساحت گلخانه‌های شهرستان در سال جاری نسبت به سال قبل حدود 2 هکتار افزایش سطح داشته است گفت: سطح زیر کشت گلخانه های شهرستان در حال حاضر 26  هکتار بوده که خوشبختانه وضعیت گلخانه های شهرستان از لحاظ کیفیت محصول در سطح مناسب است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "اکبر محمودآبادی" در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: محصولات گلخانه‌های شهرستان سیرجان شامل سبزی و صیفی، گل و گیاه زینتی، گل‌های شاخه بریده و گیاه آلوئه ورا است.

وی میزان آب مصرفی برای هر هکتار گلخانه 12هزار مترمکعب اعلام و افزود: سیستم آبیاری قطره‌ای به علت راندمان بالای آب و توزیع یکنواخت کود و مواد غذایی و کاهش رشد علف‌های هرز در گلخانه های شهرستان اجرا شده است.

محمودآبادی از جمله اقدامات جهاد کشاورزی شهرستان برای تولید محصولات با نیاز آبی کم به ترویج وتوسعه احداث گلخانه در منطقه، ترویج کاشت گیاهان دارویی و زعفران و زرشک اشاره کرد و گفت: بازار فروش محصولات گلخانه ای در شهرستان سیرجان بیشتر بازار داخلی بوده و جهت صادرات محصولات گلخانه ای به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان با بیان اینکه میزان اشتغالزایی در گلخانه به ازای هر هکتار گلخانه، 10 نفر می‌باشد خاطر نشان کرد: جهت افزایش عمر انبارداری محصولات گلخانه ای رعایت نکاتی نظیر استفاده از ارقام مناسب و برداشت محصول در زمان مناسب موثر است  که در این راستا آموزش های لازم نیز داده شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: