• دوشنبه ۲۸ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-4187-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

تغییرات در اوقاف کرمان؛

«تدینی» رفت، «جلالی» آمد

در راستای تغییرات مدیریتی در سطح مدیران کل ادارات اوقاف و امور خیریه کشور، طی حکمی از سوی حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سیدمهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف حجت الاسلام اسماعیل تدینی به سمت مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان و حجت الاسلام علی جلالی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان به سمت مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان منصوب شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدصادق بصیری" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان امروز 28 مردادماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان اظهار کرد: ماموریت های سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه قرآن، عترت و وقف خلاصه می شود و حفظ و حراست از موقوفات، شفاف سازی عملکرد و آگاهی از نیت واقفین از وظایف این نهاد مهم و بابرکت است.

وی با اشاره به آثار مثبت وقف در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه و به ویژه در کاهش فاصله طبقاتی و رفع فقر و محرومیت، افزود: این مسائل ایجاب می کند همه به اوقاف کمک کرده و حمایت کنند و قطعا در گسترش وقف از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهیم کرد.

بصیری تصریح کرد: تبیین و گسترش فرهنگ وقف از طریق رسانه ها، سوق دادن واقفان به سوی نیازهای جدید جامعه، احیاء موقوفات رها شده، نظارت بر حسن اجری وقف و موقوفات و امانتداری مهم ترین وظیفه ای است که باید مدنظر داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان بیان کرد: استان کرمان با داشتن 218 بقعه متبرکه که 28 مورد آن شاخص است، دومین استان کشور بعد از تهران است که در میزان درآمد موقوفات نیز در طیف اول و رتبه برتر کشوری قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه آقای تدینی در 14 ماه گذشته زحمات زیادی در اوقاف استان کرمان کشیدند، افزود: کار کردن در نظام اسلامی ارزش و افتخار است و هرکس در هر پست و مسئولیتی باید کار خود را با انگیزه وعلاقه دنبال کند و الگویی برای آیندگان باشد.

بصیری با آرزوی توفیق برای مدیرکل جدید اوقاف گفت: امیدوارم خداوند به همه ما کمک کند که وظیفه خود را در قبال اماناتی که مردم در اختیار ما گذاشته اند، انجام بدهیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام"علی جلالی" مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان کرمان در این مراسم گفت: با ترویج فرهنگ وقف و استفاده از این ظرفیت عظیم بسیاری از آسیب های اجتماعی و مشکلات اقتصادی مرتفع خواهد شد.

وی افزود: از همه درخواست می کنم همکاری لازم را با اوقاف داشته باشند زیرا ایجاد و توسعه فرهنگ وقف با تلاش همگانی میسر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: