• یکشنبه ۲۷ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-3787-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

معاون استاندار کرمان به ایسنا خبر داد:

اتمام عملیات مرمت باغ کلانتر کرمان تا اوایل سال 99

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کرمان درباره اتمام کار مرمت باغ کلانتر  بیان کرد: دوستان در جلسه ای اعلام کردند تا پایان امسال کار به اتمام می رسد اما به نظر می رسد تا اوایل سال آینده کار تمام شود و در مجموع پیشرفت کار بد نیست.

"سیدمصطفی آیت اللهی موسوی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر،
درباره روند مرمت باغ کلانتر کرمان اظهار کرد: کار مرمت این باغ تاریخی در حال انجام است.

وی افزود: هزینه مرمت این باغ ۳ میلیارد تومان برآورد شده بود که بخشی از آن توسط دولت و میراث فرهنگی و مابقی توسط متولی موقوفه هزینه و بعد از مرمت از آن استفاده خواهد کرد.

موسوی درباره اتمام کار مرمت باغ کلانتر  بیان کرد: دوستان در جلسه ای اعلام کردند تا پایان امسال کار به اتمام می رسد اما به نظر می رسد تا اوایل سال آینده کار تمام شود و در مجموع پیشرفت کار بد نیست.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کرمان  خاطر نشان کرد: طبق مصوبات جلسات متعدد در خصوص باغ سالار کلانتر پیش می رویم و تمام قول هایی را که در این خصوص داده ایم عملیاتی می کنیم و مطمئنا با احیای این بنا شاهد رونق منطقه سرآسیاب کرمان خواهیم بود.

به گزارش ایسنا باغ سالار کلانتر مربوط به دوره قاجار است و در کرمان، میدان بیرم آباد، خیابان شهید صیاد شیرازی واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۳۰۷۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. که پیش از این مالک اجازه مرمت این باغ را نمی داد که در تاریخ اول مردادماه سال جاری با پیگیری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و میراث کرمان و توافق صورت گرفته با متولی موقوفه باغ سالار کلانتر و شهرداری کرمان، عملیات مرمت و احیای این بنای تاریخی آغاز شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: