• شنبه ۲۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-9614-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس کل دادگستری استان کرمان خواستار شد:

لزوم تربیت خبرنگاران تخصصی حوزه حقوق و قضاء/ دستگاه قضائی دفاع از آزادی رسانه را وظیفه خود می‌داند

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: باید خبرنگاران تخصصی حوزه حقوق و قضاء تربیت و آماده شوند که دستگاه قضائی را در این زمینه یاری کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یداله موحد" عصر امروز 26 مردادماه در مراسم اختتامیه دومین جشنواره رسانه های برتر استان کرمان (قلم و عدالت) با حضور رییس مرکز رسانه قوه قضائیه اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره نزدیک کردن کارگزاران عرصه عدالت با اصحاب رسانه است.

وی افزود: استان کرمان با 389 نشریه و پایگاه خبری، 10 روزنامه، 108 هفته نامه، 48 دوهفته نامه و 63 ماهنامه رتبه دوم تعداد رسانه ها را در کشور دارد که نشان از فرهنگ بسیار بالای کرمان است و در عین کثرت، نجابت و صداقت وجه مشترک اصحاب رسانه است.

موحد تصریح کرد: ایجاد زمینه آموزش و بالابردن آگاهی های حقوقی و قضائی مردم، ایجاد انگیزه صاحبان رسانه در حوزه قضائی، کشف و شناسایی استعدادها و پتانسیل های رسانه ای و خبری استان، تربیت خبرنگاران حقوقی و قضائی که دغدغه جدی دستگاه قضائی است، از اهداف جشنواره است.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه هدف دیگر جشنواره حمایت از خبرنگاران و رسانه های برتر است، بیان کرد: باید خبرنگاران تخصصی حوزه حقوق و قضاء تربیت و آماده شوند که دستگاه قضائی را در این زمینه یاری کنند.

وی افزود: دستگاه قضائی وظیفه خود می داند از آزادی رسانه ها دفاع کند و در حیطه وظایف آنها را مورد حمایت قرار بدهد.

موحد در ادامه اظهار کرد: آثاری که درباره تبیین سیاست ها، عملکرد و اهداف قوه قضائیه و دادگستری استان کرمان، پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی، نقش وکلاء و کارشناسان در اجرای عدالت، نقش دفاتر اسناد رسمی در کاهش جرم، اسناد الکترونیکی و ... از موضوعات جشنواره قلم و عدالت در رشته های خبر، گزارش و مصاحبه بوده است.

وی بیان کرد: از 41 رسانه تعداد 920 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که امروز از 59 رسانه و خبرنگار برتر در این حوزه با اهدای تندیس و هدایا تجلیل خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: