• شنبه ۲۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-3487-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

انتقاد دکتر فدایی از عدم استقبال مناسب پرسنل استانداری کرمان از طرح کتابخوانی

استاندار کرمان با اشاره به اهمیت ایجاد انگیزه کتابخوانی در جامعه اظهار کرد: طرح های مطالعه نباید شعاری و به صورت طرح کلی بوده بلکه باید با راهکار کارشناسی شده و به صورت عملی باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمد جواد فدایی امروز شنبه 26 مردادماه در شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اهمیت مطالعه در جامعه گفت: سه عامل فرصت مطالعه، دسترسی به کتاب و علاقه و انگیزه در کتابخوانی نقش بسیار مهمی دارند.

وی افزود: از دیدگاه بنده، در شرایط کنونی از عوامل اول و دوم عبور کردیم و باید به عامل سوم که انگیزه کتابخوانی است، بپردازیم؛ به طور مثال در طرح کتابخوانی روزهای پنجشنبه در استانداری کرمان، تنها ۲۵ درصد از پرسنل استانداری که برایشان فرصت مطالعه پیش آمده از این طرح استقبال می کنند.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان اذعان کرد: ایجاد علاقه و انگیزه از موارد مهم در بحث کتابخوانی است زیرا تا علاقه نباشد حتی اگر دسترسی و فرصت محیا باشد مطالعه ای صورت نمی‌گیرد.

استاندار کرمان با اشاره به اهمیت ایجاد انگیزه کتابخوانی در جامعه اظهار کرد: طرح های مطالعه نباید شعاری و به صورت طرح کلی بوده بلکه باید با راهکار کارشناسی شده و به صورت عملی باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه معاد تضمینی برای نبوت و امامت است و تضمین کننده آن است که آدمی در رکاب امام جامعه قرار گیرد افزود: باید جلساتی را که برگزار می کنیم این نکته را در‌ نظر گرفته که روزی باید جواب پس دهیم و پاسخگو باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: بسیاری از مشکلات در زمینه مطالعه بخش انگیزشی مطالعه است، که نباید در این راستا تنها یک طرح را پیشنهاد داده تا کارمان راه افتد بلکه باید به دنبال طرح هایی باشیم که عملیاتی و اجرایی شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: