• شنبه ۲۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-6984-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان عنوان کرد:

تحقق 124 درصدی هدف‌گذاری اشتغال با ایجاد 41 هزار و 700 فرصت شغلی/17 پروژه بزرگ در استان آماده افتتاح

استاندار کرمان گفت: در سال گذشته 41 هزار و 700 فرصت شغلی ایجاد شده که 124 درصد هدف‌گذاری در بخش اشتغال محقق شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدایی" صبح امروز 26 مردادماه در شورای اداری استان کرمان اظهار کرد: هفته آینده، آغاز هفته دولت است و این هفته فرصتی برای آشناسایی با سبک و روش مدیریت شهدای این هفته است تا راه آنها را ادامه دهیم و همچنین فرصتی است که مدیران گزارش اقدامات انجام شده در یک سال گذشته را به مردم ارایه دهند.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: از فرصت هفته دولت استفاده و گزارشی از تاثیر دستگاه‌های اجرایی در توسعه استان و حل مشکلات مردم به صورت ملموس به مردم ارائه دهید.

استاندار کرمان اولویت نخست استان را ایجاد اشتغال ذکر کرد و ضمن تقدیر از اقدامات خوب دستگاه‌ها در سال گذشته افزود: در سال گذشته 41 هزار و 700 فرصت شغلی ایجاد شده که 124 درصد هدف‌گذاری در بخش اشتغال محقق شد؛ به‌گونه‌ای که 156 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ 4 درصد برای ایجاد اشتغال‌های خرد، خوداشتغالی و خانگی پرداخت شد که حدود 11 هزار شغل در این بخش‌ها ایجاد شد.

وی ادامه داد: برای ایجاد حدود 5 هزار و 660 اشتغال مستقیم روستایی و عشایری نیز 309 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ 6 درصد پرداخت شد که در این بخش رتبه هفتم کشوری را کسب کردیم.

فدایی از کسب رتبه پنجم استان کرمان در فعال کردن و افزایش تولید در سطح کشور خبر داد و عنوان کرد: برای فعال کردن واحدهای نیمه فعال و تکمیل واحدها حدود 50 میلیارد تومان تسهیلات از محل تسهیلات اشتغال و 961 میلیارد تومان تسهیلات از محل رونق تولید و منابع بانکی پرداخت شده است.

استاندار کرمان تصریح کرد: مجوز 159 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی صادر شده است و در صندوق توسعه ملی 90 میلیارد تومان برای یک هزار و 702 طرح کشاورزی از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.

وی به پرداخت تسهیلات گلخانه‌ای اشاره کرد و افزود: 17 و نیم میلیارد تومان تسهیلات از محل بند الف تبصره 18 قرارداد منعقد و 106 میلیارد تومان اعتبار تصویب شد که این ارقام 56 درصد کل اعتبار پرداختی کشور بود و استان کرمان مقام اول را در این زمینه کسب کرد. ضمن اینکه در حوزه اشتغال خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد افتتاح 700 مورد نیروگاه خورشیدی 5 کیلووات در سال گذشته داشته‌ایم.

فدایی از برنامه‌های استان برای تامین آب شهرها سخن به میان آورد و بیان کرد: امسال افزایش خوبی در اعتبارات تامین آب شهرها داشتیم و تنها برای یکی از پروژه‌های انتقال آب 9 هزار و 500 میلیارد تومان موافقت‌نامه پیش‌بینی شده و طرح اضطراری تامین آب استان کرمان در چهارماه ابتدای امسال آغاز شده و به بهره برداری رسیده است. همچنین اجرای پروژه‌های فاضلاب را در شهرهای کرمان، زرند و سیرجان در دست اقدام داریم.

وی در ادامه تصریح کرد: 17 پروژه با سرمایه‌گذاری 14 هزار و 800 میلیارد تومان آماده افتتاح داریم که از محل این پروژه‌ها برای 2 هزار و 400 نفر به صورت مستقیم و برای 7 هزار نفر غیرمستقیم شغل ایجاد می‌شود که امیدواریم در هفته دولت یا در آینده نزدیک افتتاح شوند.

استاندار کرمان گفت: از مدیران انتظار می‌رود به دلیل عقب ماندگی‌های استان و مشکلات مردم، فعالیت مضاعف داشته باشند.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با تاکید برآنکه تصمیماتی که در جلسات اتخاذ می‌شود برای مدیران ایجاد تعهد می‌کند، اظهار کرد: تعهداتی که ما در جلسات داریم باید به موقع انجام شود.

فدایی با بیان این مطلب که باید دستگاه‌ها دید یکسانی در مورد اولویت‌ها داشته باشند، تصریح کرد: وقتی متقاضی به دستگاهی برای راه‌اندازی واحد تولیدی و ایجاد اشتغال مراجعه می‌کند، دستگاه نباید به این فرد به عنوان متقاضی نگاه کند بلکه باید به عنوان کارآفرین نگاه کند که می‌خواهد وظیفه آن دستگاه را انجام دهد لذا باید از وی استقبال کرد و همراه وی شد.

وی از آغاز طرح تحقیقاتی بررسی چگونگی سیر انجام کار مردم در ادارات دولتی خبر داد و بیان کرد: این طرح ظرف 6 ماه در چند اداره اجرا می‌شود و نتایج تحلیل و ارایه می‌شود.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: یکی از تصمیماتی که در هفته خبرنگار اتخاذ شد این بود که پس از پایان شورای اداری مدیران برخی از دستگاه‌ها در جمع خبرنگاران حضور پیدا می‌کنند و به سوالات اصحاب رسانه پاسخ می‌دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: