• یکشنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-5984-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شركت معدنی و صنعتی گل گهر خبر داد:

راه‌اندازی خط جدید یک میلیون تنی کاملا بومی کنسانتره سنگ آهن

مدیرعامل شركت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: شركت معدنی و صنعتی گل گهر، به عنوان بزرگترين توليد كننده كنسانتره سنگ آهن كشور موفق به راه اندازی يک خط يك ميليون تنی كاملا بومی شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "جمشید ملارحمان" در جمع خبرنگاران با تبریک اعیاد قربان و غدیر با اعلام این خبر تصریح کرد: احداث اين خط با تجهيزات کاملا ساخت داخل، در راستای اصول اقتصاد مقاومتی و رونق توليد انجام شده است.

مدیر عامل شركت معدني و صنعتي گل گهر درباره نتايج حاصل از بومی سازی كامل اين خط اظهار کرد: كاهش حجم سرمايه گذاری ثابت اين خط به حدود يك هشتم به دليل نبود هزینه ارزبری،‌ كاهش دوره بازگشت سرمايه اين خط در مدت ٥ ماه، كاهش زمان احداث خط به کمتر از يكسال به دليل نبود نياز به زمان ترخيص كالا و همچنین كاهش زمان دستیابی به ظرفيت اسمی به کمتر شش ماه از جمله نتایج حاصل از بومی سازی است.

وی با ابراز اميدواري از محقق شدن رويكرد 100درصدی ساخت داخل در ساير مراحل زنجيره فولاد در آینده نزدیک تاکید کرد: مهمترین دلیل دستیابی سریع به ظرفیت اسمی، تسلط كامل كارشناسان و تكنسين ها با تجهيزات ساخت داخل و پشتيباني سازندگان است.

ملارحمان سرمایه گذاری ساخت این خط را ۵۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و تصریح کرد: با راه اندازی این خط جدید فرآوری سنگ آهن، ۱۰۰ شغل مستقیم و ۳۰۰ شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: