• پنجشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-7014-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان خبر داد:

مهار آتش سوزی در منطقه هندیز و فریدون از توابع بخش پاریز سیرجان پس از 4 ساعت/نبود فرماندار اثری در کار نداشت

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان از مهار کامل آتش سوزی در منطقه هندیز و فریدون از توابع بخش پاریز شهرستان سیرجان خبر داد.

"مهدی رجبی زاده" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، از وقوع آتش سوزی دیگر از منابع طبیعی استان کرمان خبر داد و گفت: متاسفانه از بعدازظهر امروز 17 مردادماه آتش سوزی در منطقه هندیز و فریدون از توابع بخش پاریز شهرستان سیرجان آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه این آتش سوزی از حدود ساعت 16 عصر امروز آغاز و در ساعت حدود 20 اطفا شد، بیان کرد: علی رغم وزش شدید باد با تلاش نیروهای بخشداری، مردمی و بسیج منابع طبیعی این آتش کنترل و مهار شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با بیان این مطلب که آتش سوزی ها در آخر هفته به وقوع می پیوندد، اظهار کرد: از نظر مساحت وسعت حریق نسبتا وسیع گزارش شده که پس از بررسی علت این آتش سوزی اعلام خواهد شد.

وی در خصوص اظهار نظر برخی از افراد مبنی براینکه فرماندار سیرجان در سفر مکه به سر می برد و لذا این حادثه به خوبی مدیریت نشده است، عنوان کرد: برای اطفای این آتش مدیر کل مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان بحث اطفای حریق را مدیریت کردند و هماهنگی های لازم را با معاون فرماندار سیرجان صورت گرفت، ضمن آنکه بخشدار پاریز نیز در صحنه حضور داشتند بنابرانی از لحاظ مدیریت هیچ مشکلی وجود نداشته است.

رجبی زاده در زمینه اظهار نظر برخی از افراد مبنی براینکه آتش دوباره شعله ور شده است، تصریح کرد: این موضوع صحت ندارد و آتش به صورت کامل مهار شده است ضمن آنکه نیروهای ما در منطقه تا رفع خطر کامل حضور دارند.

وی از وسعت آتش سوزی هایی که از ابتدای سال جاری تا کنون منابع طبیعی را در کام خود کشانده اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا دو هفته گذشته حدود 175 هکتار از اراضی منابع طبیعی شمال استان در آتش سوختند اما از حدود 10 روز قبل به جزء مورد آتش سوزی امروز؛ حدود 50 هکتار از اراضی در آتش سوختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: