• پنجشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-2687-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

از مرمت باغ کلانتر کرمان چه خبر؟

با گذشت کمتر از ۲۰ روز از برپایی کارگاه مرمت و بازسازی باغ سالار کلانتر، ۱۵ درصد از کار عملیاتی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر سیدمصطفی آیت اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان امروز ۱۷ مرداد ماه به صورت سرزده از روند عملیات مرمت و بازسازی باغ سالار کلانتر کرمان بازدید کرد.

وی در این بازدید با قدردانی از پشتکار پیمانکار و متولی موقوفه در مرمت بنا عنوان کرد: بهره بردار اصلی این بنا مردم هستند و کاربری که برای آن تعریف می شود با نگاه عام المنفعه خواهد بود و در کنار آن درآمدزایی نیز برای آن لحاظ خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان بیان کرد: اعتباری که میراث فرهنگی برای مرمت بنا گذاشته مشخص است و با توجه به اعلام آمادگی متولی موقوفه برای ادامه کار، انتظار می رود کار به سرعت ادامه یابد و وقفه ای در روند مرمت ایجاد نشود.

آیت اللهی موسوی افزود: طبق مصوبات جلسات متعدد در خصوص باغ سالار کلانتر پیش میرویم و تمام قول هایی را که در این خصوص داده ایم عملیاتی می کنیم و مطمئنا با احیای این بنا شاهد رونق منطقه سرآسیاب کرمان خواهیم بود.

فریدون فعالی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان نیز در این دیدار با اشاره به آزادسازی سه ضلع بنای اصلی عمارت سالار کلانتر بیان داشت: میراث فرهنگی آمادگی دارد که با تعریف کاربری گردشگری برای این مجموعه تسهیلات لازم را برای آن در نظر گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: