• چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-2086-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان:

دورنمای تکمیل پازل الکترونیک، کشور را به سمت تِله‌مدیسین پیش می‌برد

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: دورنمای پازل های الکترونیک، کشور را به سمت تله مدیسین(پزشکی از راه دور) پیش می برد و گام اساسی و بزرگی در پرونده سلامت الکترونیک ایرانیان با تکمیل این پروژه ها برداشته می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمد جعفری" امروز 16 مردادماه در جمع خبرنگاران با تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این عرصه اظهار کرد: خبرنگاری کار هنرمندانه و جهادی است.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد بیمه سلامت استان کرمان افزود: در بیمه سلامت چهار پروژه الکترونیک شامل نسخه نویسی الترونیک، استحقاق سنجی درمان، ارجاع الکترونیک و حذف اسناد کاغذی از پرونده های بستری را در سال جاری اجرا کرده ایم که کار به خوبی پیش می رود.

جعفری با اشاره به اینکه خاستگاه سه مورد از این طرح ها استان کرمان بوده که به استان های دیگر تعمیم داده شده، تصریح کرد: با حذف اسناد کاغذی از پرونده های بستری صرفه جویی زیادی در مصرف کاغذ صورت می گیرد و مزیت های دیگری نیز به دنبال دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان بیان کرد: از مردادماه جاری از هر دانشگاه علوم پزشکی در استان یک بیمارستان به صورت پایلوت کار حذف اسناد کاغذی بستری آغاز شده و امیدواریم با پیشرفت کار، تا دی ماه امسال بتوانیم اجرای این طرح را به همه بیمارستان ها تعمیم بدهیم.

وی افزود: صرفه جویی در کاغذ، بایگانی و انبار، شفافیت داده های درمانی بیماران و اطلاعات به روز بستری به اضافه بخش سرپایی از مزیت های اجرای این طرح است.

جعفری ادامه داد: با اجرای این اقدامات، دورنمای پازل های الکترونیک، کشور را به سمت تله مدیسین(پزشکی از راه دور) پیش می برد و گام اساسی و بزرگی در پرونده سلامت الکترونیک ایرانیان با تکمیل این پروژه ها برداشته می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: نقشه راه این مسیر می تواند به تله مدیسین ختم شود که در این فضا ویزیت و درمان از راه دور صورت می گیرد و تله مدیسین در تشخیص به موقع بیماری ها کمک می کند که تلاش می کنیم در سال 99 در این زمینه گام برداریم و ارتقاء کیفیت درمان با استفاده از ابزارهای الکترونیک صورت بگیرد.

به گزارش ایسنا، این جلسه به صورت ویدئوکنفرانس همزمان با نشست رییس سازمان بیمه سلامت ایران با خبرنگاران حوزه سلامت برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: