• پنجشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-1687-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

آغاز عملیات ساماندهی و کف سازی راسته بازار تاریخی «حاج آقا علی» کرمان

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: عملیات ساماندهی و کف سازی راسته بازار تاریخی حاج آقا علی کرمان با مشارکت کسبه این بازار آغاز شده و در حال انجام است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مجتبی شفیعی" با بیان اینکه راسته بازار حاج آقا علی بخشی از مجموعه تاریخی حاج آقا علی کرمان است، افزود: این مجموعه تاریخی علاوه بر بازار دارای عناصر دیگری همچون کاروانسرا، آب انبار، مسجد و مدرسه می باشد که به همت حاج آقا علی مشهور به زعیم الله در دوره قاجار بنا شده است.

وی با اشاره به اینکه این راسته بازار در سالهای گذشته در چند فاز مورد مرمت قرار گرفته است، اظهار کرد: در این عملیات های مرمتی ستونها و سقف های این راسته بازار توسط میراث فرهنگی مرمت و بازسازی گردید.

شفیعی با بیان اینکه در یک عملیات جدید مرمتی، ساماندهی و کف سازی راسته بازار حاج آقا علی کرمان آغاز شده است، بیان کرد: با توجه به آسیب های فراوان و وضعیت نامطلوب کف این راسته بازار، جلسات متعددی با کسبه بازار انجام گرفت که منجر به آغاز عملیات جدید مرمتی در این بازار شد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خاطرنشان کرد: جذب مشارکت مالکین و بهره برداران بناهای تاریخی در عملیات ها و پروژه های مرمتی به منظور افزایش حس تعلق آنها و حفاظت و صیانت از آثار تاریخی از اهداف و اولویت های میراث فرهنگی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: