• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 984-3290-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

توسعه اشتغالزایی هدف نهایی مسئولان استان باشد

استاندار کرمان تاکید کرد: خدمت به کشور و توسعه اشتغالزایی در راستای رونق تولید باید به دغدغه و هدف نهایی مدیران بخش دولتی، غیردولتی و بانک های این استان تبدیل شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمدجواد فدائی عصر امروز 26 تیر ماه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید شهرستان انار اظهار کرد: یک واحد تولیدی مفتول آلومینیوم در انار به علت مشکل گاز و برق سه سال غیرفعال مانده و این امر موجب بیکاری ۶۳ نفر شده که نشانه بی توجهی برخی مسئولان است.

استاندار کرمان با اشاره به لزوم همکاری بانک ها برای رفع موانع تولید در استان تصریح کرد: بانک ها می توانند با ارزیابی مجدد وثایق ارائه شده توسط سرمایه گذاران برای دریافت تسهیلات، به آزاد شدن وثایق کمک کنند.

جذب ۱۶.۵ میلیارد تومان یارانه تسهیلات در استان کرمان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این نشست اظهار کرد: با کمک سازمان برنامه و بودجه از سال گذشته ۱۶.۵ میلیارد تومان یارانه تسهیلات برای واحدهای تولیدی استان کرمان جذب شده که بزودی به این واحدها پرداخت می شود.

مهدی حسینی نژاد افزود: یارانه سود تسهیلات را در کارگروه رفع موانع تولید محاسبه کردیم که در این زمینه به کارخانه سیم و کابل انار ۶ درصد یارانه تسهیلات به مبلغ ۲۰۳ میلیون تومان پرداخت می شود.

به گفته وی از محل منابع داخلی بانک ملی تسهیلات ۱۸ درصد برای راه اندازی واحدهای تولیدی پرداخت شود، تا رفع نهایی مشکلات کمک ابتدایی به این واحدها شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی سیم و کابل پیشرو با سرمایه گذاری 50 میلیارد تومان، لوله پی وی سی با سرمایه گذاری 6 میلیارد تومان، مفتول آلومینیوم با سرمایه گذاری 5 میلیارد تومان، دستمال کاغذی گلشن با سرمایه گذاری یک و نیم میلیاردی، مجتمع خدمات رفاهی چاهخویی با سرمایه 15 میلیارد تومانی در فاز اول، تولید گونی با سرمایه گذاری 4 میلیارد تومان، ذوب مس با سرمایه 2 میلیارد تومان، کارگاه روغن کشی از دانه های روغنی با سرمایه گذاری 2 میلیارد تومان، مرغداری ده هزار قطعه ای روستای جنت آباد با سرمایه 500 میلیون تومان، مرغداری 25 هزار قطعه ای با سرمایه یک میلیارد و دویست میلیون تومان، تولید مواد شوینده با سرمایه یک میلیارد و 600 میلیون تومانی، مرغداری گوشتی 63 هزار قطعه ای روستای گلشن با سرمایه گذاری 5 میلیارد تومان، انهار پلاست با سرمایه 10 میلیارد تومان و شیشه سکوریت مهر صالح با سرمایه 8 میلیارد تومانی مورد بررسی قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: