• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-3987-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل دفتر فنی هنرهای تجسمی وزارت ارشاد خبر داد:

پیشرفت 13 درصدی ساخت 10 موزه هنرهای معاصر در کشور/نمایش عمومی آثار 23 هنرمند معروف کشور

مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد بنا داریم در 45 روز آینده، با برگزاری نمایشگاه های ادواری در سراسر کشور، آثار 23 هنرمند معروف کشور را در معرض نمایش عمومی قرار دهیم و مردم کرمان هر سه ماه یکبار می توانند شاهد نمایش آثار هنرمندان بنام معاصر کشور باشند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"هادی مظفری" در بازدید از موزه هنرهای صنعتی معاصر کرمان با اشاره به مرمت حدود 90 درصدی آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی گفت: در حال حاضر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال ساخت 10 موزه هنرهای معاصر در کشور است که مراحل ساخت آن ها از ده سال گذشته شروع، ولی بدلایل متعدد ساخت این موزه ها تنها 13 درصد پیشرفت داشته است.

مظفری با اشاره به راه اندازی شبکه ای از موزه ها در سطح کشور گفت: هم اکنون در چهار موزه هنرهای کرمان، تهران، اصفهان و آبادان و همچنین یک موزه متعلق به شهرداری در مشهد، آثار هنری معاصر نگهداری و در معرض نمایش عمومی است.

وی با اعلام فعالیت 26 کشور در بازار هنری دنیا اظهار داشت: 35 درصد فروش آثار هنرمندان در بازار دنیا متعلق به هنرمندان ایرانی است.

مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد بنا داریم در 45 روز آینده، با برگزاری نمایشگاه های ادواری در سراسر کشور، آثار 23 هنرمند معروف کشور را در معرض نمایش عمومی قرار دهیم و مردم کرمان هر سه ماه یکبار می توانند شاهد نمایش آثار هنرمندان بنام معاصر کشور باشند.

به گزارش ایسنا، محمد صادق بصیری معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان هم در این دیدار با بیان اینکه استان کرمان از منظر تاریخی و در همه اعصار و دوره ها، دارای اسناد و آثار منحصر به فردی است و بقول مقام معظم رهبری در تغریظ بر کتاب آن 23 نفر، استان کرمان رنگین کمان هفت رنگ است تصریح کرد: در حوزه هنری آنچنان که شایسته و بایسته است نتوانسته ایم استان کرمان را معرفی کنیم و در برخی از موارد در حفاظت از این آثار نیز کوتاهی شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با تقدیر از اقدامات استاندار کرمان اظهار کرد: برنامه های دکتر فدائی در حوزه فرهنگ و هنر با محوریت ایجاد موزه خانه ها، مرمت آثار تاریخی و فرهنگی و همچنین شناسایی دارایی های هنری استان با استقبال هنرمندان مواجه؛ و بخش عمده توافقات استاندار با مقامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یکسال گذشته اجرایی شده است.

بصیری با اشاره به کثرت دارایی های فرهنگی استان کرمان گفت: به عنوان دبیر شورای تأمین استان، مسئولیت و مأموریت پیگیری مسائل امنیتی حفاظت از موزه های هنری و سایر دارایی های فرهنگی استان را پیگیری خواهم کرد.

وی افزود: برای حفاظت از دارایی های فرهنگی استان در وهله نخست باید این دارایی ها شناسایی شوند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه مسئولیت خطیری دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: