• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-12714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون دادگستری کرمان خبر داد:

صدور 1272 رای مجازات‌های جایگزین حبس در کرمان

معاون برنامه ریزی و توسعه قضایی دادگستری استان کرمان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون قضات در استان کرمان 4 هزار و 780مورد از ابزارهای جایگزین حبس  استفاده کرده ضمن آنکه 1272 مرتبه  از مجازات های جایگزین حبس در این بازه زمانی استفاده شده است

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مهدی بخشی" صبح امروز 25 تیرماه در نشست مشترک روساء و دادستان های سراسر استان کرمان گفت: با تلاش بی وقفه قضات و کارمندان اداری  طی سه ماهه ی ابتدای سال جاری 128هزار و 452 فقره پرونده در شعب دادگستری استان مورد رسیدگی قرار گرفته که شاهد رشد 2.7 درصدی خروجی پرونده ها هستیم.

 وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی در یک مقطع حساس و ویژه ای قرار گرفته است ،اظهار کرد: در راستای ارتقاء عملکرد قوه قضاییه، برنامه تحول در قوه قضاییه در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام قضایی از رشد 17.8درصدی امتیازات دادگستری کرمان در بخش اداری و قضایی خبر داد و گفت: خوشبختانه شاهد کاهش 43 درصدی پرونده های مسن در دادگستری استان هستیم .

معاون برنامه ریزی و توسعه قضایی دادگستری استان کرمان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون قضات در استان کرمان 4 هزار و 780 مورد از ابزارهای جایگزین حبس  استفاده کرده ضمن آنکه 1272 مرتبه از مجازات های جایگزین حبس در این بازه زمانی استفاده شده است

بخشی در رابطه با عملکرد شوراهای حل اختلاف استان کرمان اعلام کرد: شهرهای ریگان، نرماشیر، فهرج، فاریاب و ساردوئیه به ترتیب با 95 درصد، 94 درصد، 89 درصد،87 درصد و 80 درصد بیشترین میزان صلح و سازش را در پرونده های قابل مصالحه به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: در مجموع از ابتدای سال جاری تاکنون 34 هزار و 385 فقره پرونده در شعب شوراهای حل اختلاف استان کرمان مورد رسیدگی قرار گرفته است که به طور متوسط 38 درصد پرونده‌ها در سطح استان با صلح وسازش مختومه شده اند.

این مقام قضایی خاطر نشان کرد: متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در شعب دادگاه های تجدید نظر استان در سه ماهه ی اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از 113 روز به 82 روز کاهش یافته است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: