• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-5484-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اتصال واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گل‌گهر سیرجان به مدار سراسری برق کشور

مجری طرح‌های نیروگاهی خصوصی شرکت تولید برق حرارتی گفت: واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گل‌گهر سیرجان (گهران) با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات به مدار سراسری برق کشور پیوست.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،  "امیر دودابی نژاد" با اعلام خبر اتصال واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گل‌گهر سیرجان (گهران) با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات به مدار سراسری برق کشور افزود: این نیروگاه در یک بلوک سیکل ترکیبی شامل دو واحد گازی هریک به ظرفیت ۱۶۶ مگاوات و یک بخش بخار به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات در استان کرمان شهرستان سیرجان واقع شده است.

دودابی نژاد با اشاره به راندمان ۴۹.۵ درصد در بخش بخار این نیروگاه تصریح کرد: این واحد با هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۴۰ میلیون یورو احداث شده است.

مجری طرح‌های نیروگاهی خصوصی شرکت تولید برق حرارتی عنوان کرد: واحد‌های گازی این نیروگاه به ظرفیت ۳۳۲ مگاوات در اسفند ۹۵ با هزینه ۱۴ میلیون یورو به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینمع سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی بوده و دارای ۲ مخزن سوخت در مجموع با ظرفیت ۴۰ هزار متر مکعب است که تا ۲۰ روز در صورت قطع گاز قادر به تامین سوخت نیروگاه خواهد بود اظهار کرد: پیمانکار احداث بخش بخار این پروژه شرکت مپنا بوده و سرمایه‌گذار خصوصی آن شرکت گهر انرژی سیرجان است.

مجری طرح‌های نیروگاهی خصوصی خاطرنشان کرد: این نیروگاه در راستای توسعه تولید برق در جنوب شرق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه احداث شده است و در مجموع ۴۹۲ مگاوات برق تولید می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: