• شنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-4684-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو شورای پژوهشی سازمان مالیاتی کشور خبر داد:

30 درصد جامعه مالیات پرداخت نمی‌کنند

عضو شورای پژوهشی سازمان مالیاتی کشور با اشاره به اینکه برخی آمارها از عدم پرداخت مالیات توسط 30 درصد جامعه خبر می دهد، افزود: اگر مالیات این گروه نیز وصول شود درآمدهای نفتی دیگر هیچ گاه به پای درآمدهای مالیاتی نمی رسند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، غلامحسین دوانی در سمینار آموزشی فرآیند تکمیل اظهارنامه مالیاتی شرکت ها در اتاق کرمان با بیان اینکه اتاق های کرمان و اصفهان در راس اتاق های فعال کشور قرار دارند و نمایندگان این اتاق ها در کشور بسیار فعال هستند افزود: نمایندگان این دو اتاق ممکن است در مواردی پیشنهادهایی را مطرح کنند که پس از بررسی مشخص شود این پیشنهاد با وجود سود داشتن برای فعالان اقتصادی، به ضرر کشور است، که براحتی این موضوع را می پذیرند و آن را پیگیری نمی کنند.

 عضو شورای عالی انجمن حسابداران خبره ایران در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث مالیاتی پرداخت و تصریح کرد: در شرایط بحرانی کشور و کاهش درآمدهای حاصل از فروش نفت، تازه متوجه شده‌ایم که بهترین محل درآمد، اخذ مالیات است.

دوانی بیان کرد: در بودجه سال جاری 158 هزار میلیارد تومان درآمد از محل اخذ مالیات و 142 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای نفتی پیش بینی شده که امسال چهارمین سالی است که درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی پیش افتاده است.

این عضو شورای پژوهشی سازمان مالیاتی کشور با اشاره به اینکه برخی آمارها از عدم پرداخت مالیات توسط 30 درصد جامعه خبر می دهد، افزود: اگر مالیات این گروه نیز وصول شود درآمدهای نفتی دیگر هیچ گاه به پای درآمدهای مالیاتی نمی رسند.

وی گفت: اگر مالیات عادلانه و از همه دریافت شود، هم دولت درآمد پایدار خواهد داشت و هم فعالان اقتصادی با مشکلات کمتری روبرو خواهند شد که دولت می تواند در این زمینه برنامه ریزی کند.

به گزارش ایسنا رئیس کمیسیون بیمه، بانک و مالیات اتاق کرمان نیز در این سمینار آموزشی با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات اعضا و فعالان اقتصادی در اتاق کرمان بر عهده هشت کمیسیون گذاشته شده است، افزود: بیشترین مراجعه، و پیگیری مربوط به کمیسیون بیمه، بانک و مالیات است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: