• شنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-11414-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان در گفت‌وگو با ایسنا خبر داد:

پایان عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در استان کرمان/ رصد همچنان ادامه دارد

مدیر کل مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان از پایان عملیات مقابله با ملخ صحرایی در استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در استان کرمان به پایان رسیده است اما عملیات رصد همچنان ادامه دارد.

"مجید سعیدی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر،
به تشریح آخرین وضعیت هجوم ملخ‌ها به استان کرمان پرداخت و گفت: با همکاری سازمان‌های جهادکشاورزی شمال و جنوب و سایر دستگاه‌های اجرایی و نهادها، 154 هزار و 752 هکتار از اراضی استان برای مقابله با ملخ صحرایی سمپاشی شد که خوشبختانه هم اکنون این آفت تحت کنترل قرار گرفته است.

وی از میزان خسارات وارده به مزارع استان سخن به میان آورد و بیان کرد: با توجه به اینکه مقابله استان‌های مجاور مقداری ضعیف‌تر شد و همچنین ریزش ملخ صحرایی زیاد بود، این آفت وارد برخی از مزارع در شهرستان های ارزوئیه و رودبار جنوب شد اما توانستیم آنها را به موقع کنترل کنیم و بنابراین خسارات زیادی به مزارع استان کرمان وارد نشد.

مدیر کل مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان تصریح کرد: تاکنون برای مقابله به ملخ صحرایی از اعتبارات استانی حدود 2 میلیارد تومان و از اعتبارات ملی حدود یک و نیم میلیارد تومان هزینه شده است.

وی از پایان مقابله با ملخ صحرایی در استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در استان کرمان به پایان رسیده است اما عملیات رصد همچنان ادامه دارد.

سعیدی عنوان کرد: امیدواریم دیگر شاهد ریزش ملخ‌های صحرایی در استان نباشیم اما باید مراقب باشیم زیرا در فصل بارش در پیش رو ممکن است محیط برای تخم‌هایی که در زیر خاک هستند محیا شود و شاهد رشد و نمو این حشرات در استان کرمان باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: