• شنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-4584-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

وصول بیش از 12 هزار میلیارد تومان مالیات از محل بررسی تراکنش های بانکی در کشور

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از وصول بیش از 12 هزار میلیارد تومان مالیات از محل بررسی تراکنش های بانکی در کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا پورابراهیمی" در بازدید از اداره کل امور مالیاتی استان به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمنان گفت: وصول درآمدهای مالیاتی موجب عدم وابستگی به درآمدهای نفتی می شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: افزایش درآمدهای مالیاتی باید متکی بر شناسایی ظرفیت‌های پنهان مالیاتی بوده و طوری عمل شود تا از فشار به مودیان خوش حساب مالیاتی جلوگیری شود.

وی خواستار حمایت از واحدهای تولیدی به منظور ایجاد اشتغال، تقویت آنان و تشویق کارآفرینان به سرمایه‌گذاری با استفاده از معافیت‌های مالیاتی پیش‌بینی شده در قانون شد و افزود: بخش بزرگی از درآمدهای مالیاتی را می توان از محل مبارزه با فرارهای مالیاتی و واقعی سازی مالیات گروه‌های درآمدی بالا تأمین کرد .

پورابراهیمی شفافیت فعالیت‌های اقتصادی در برنامه های نظام مالیاتی را زمینه ساز اعتماد مردم دانست و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای شفافیت اقتصادی می توان گفت که طرح جامع مالیاتی یکی از طرح های مهم و ملی کشور است و بی شک به عنوان موتور محرک نظام نوین مالیاتی محسوب می شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از ماموران مالیاتی به عنوان سربازان خط مقدم تامین مالی و بودجه کشور یاد کرد و گفت: مجلس از برنامه های نظام مالیاتی کشور که در راستای اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و اشتغال باشد ، حمایت می کند.

در ادامه سلمانی، مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان نیز  در این دیدار با تاکید بر لزوم توجه مجلس و دولت به درآمدهای پاک مالیاتی و قطع وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی گفت: با برنامه ریزی منسجم و استفاده از نیروهای متخصص در سال گذشته درآمدهای مالیاتی استان تحقق یافت.

وی بیان کرد: بالغ بر 8400 میلیارد ریال درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده در سال گذشته به دهیاری و شهرداری‌های سراسر استان پرداخت شده است .

مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان با بیان اینکه در خردادماه امسال با فرهنگ سازی مالیاتی و اطلاع رسانی به موقع بیش از 88 هزار نفر از صاحبان مشاغل از تسهیلات دستورالعمل تبصره ماده 100 استفاده کردند، افزود: از این تعداد بالغ بر 60 هزار برگ قطعی از سوی اداره کل امور مالیاتی استان بدون رسیدگی صادر و به صاحبان مشاغل مذکور ابلاغ شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: