• چهارشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-3984-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

مالیات یکی از منابع اصلی تامین هزینه های کشور است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: مالیات یکی از منابع اصلی تامین هزینه های کشور است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر
، حجت الاسلام"حسن علیدادی سلیمانی" در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی با اشاره به نقش مهم و تاثیرگزار درآمدهای مالیاتی در عمران، توسعه شهرها و روستاها اظهار کرد: یکی ازمهمترین راهکارهای پرداخت مالیات، آگاهی مردم از مصارف آن است که باعث رشد و تعالی زندگی فردی، اجتماعی وشکوفایی اقتصاد کشور می شود.

وی بر مبارزه با فرار مالیاتی برای تأمین درآمدهای مالیاتی تأکید کرد و گفت: مبارزه با این پدیده شوم علاوه بر وصول حقوق حقه دولت، مسیر رسیدن به عدالت اجتماعی را هموار می کند.

علیدادی سلیمانی با تشکر از عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان افزود : در شرایط کنونی مالیات به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت همواره در برنامه های توسعه جایگاه ویژه ای دارد.

امام جمعه کرمان بیان کرد: انتظار داریم مشوق‌های مالیاتی برای ایجاد انگیزه در امر توسعه سرمایه‌گذاری مردم در حوزه های اجتماعی، خیریه ها و زیرساخت های فرهنگی به مورد اجرا گذارده شود.

وی اظهار کرد: هزینه جاری شهرداری ها باید از عوارض پرداختی شهروندان تامین شود و عوارض مالیات بر ارزش افزوده باید صرف اجرای پروژه های عمرانی شود.

در ادامه این دیدار "محمد سلمانی" مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان به ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل در خصوص رسیدگی به وضعیت مالیاتی فعالان اقتصادی و نقش اداره کل در تامین بودجه استانی و کمک از محل ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت و گفت: رویکرد اصلی امور مالیاتی استان وصول عادلانه و شفاف مالیات در چارچوب قانون است.

وی هفته فرهنگ مالیاتی را فرصت خوبی برای تبیین نقش مهم و کلیدی نظام مالیاتی در تحقق سیاست های اقتصادی کشور دانست و افزود : در خرداد ماه امسال با اطلاع رسانی به موقع و اعتماد مردم به نظام مالیاتی رشد 7 درصدی در ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی مشاغل نسبت به سال گذشته داشته ایم.

سلمانی به پرداخت بیش از 8400 میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری های استان در سال 97 از محل عوارض مالیات برارزش افزوده اشاره کرد و گفت: سهم شهرداری کرمان از این محل 1640 میلیارد ریال بوده است .

مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان در خاتمه با اشاره به دغدغه‌های نماینده ولی فقیه در بخش سرمایه‌گذاری در حوزه های اجتماعی، خیریه ها و زیرساخت های فرهنگی استان، افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه به وظیفه خود در این زمینه به نحو احسن عمل خواهیم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: