• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-10314-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

مدیر عامل سازمان آتشنشانی خبر داد:

انجام هزار و 152عملیات توسط آتش نشانان/ نجات 223 نفر

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری  کرمان از انجام 423 مورد عملیات اطفاء حریق و 729  مورد عملیات امداد و نجات در شهر کرمان در سه ماه ابتدای سال جاری خبر داد.

"علی عسکری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، در تشریح این خبر گفت: در سه ماه سال جاری در مجموع 423 مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد  157 مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، 55 مورد مربوط به وسایل نقلیه، 113 مورد مربوط به منازل مسکونی، 33 مورد مربوط به مراکز تجاری، 5 مورد مراکز دولتی و 60مورد مربوط به جنگل و درختان بوده است.

وی همچنین از انجام 729 مورد عملیات امداد و نجات در مدت زمان یاد شده اشاره کرد و افزود: از این تعداد  172 مورد زنده گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده،  348 مورد زنده گیری مارهای سمی و غیر سمی، 107 مورد چیدن حلقه و قفل، 50  مورد امداد اسانسور، 42 مورد امداد تصادفات خودرویی ، 5 مورد امداد و نجات سقوط در چاه و 5 مورد سقوط از کوه و پرت شدن از بلندی بوده است.

وی اظهار کرد: در  مجموع این عملیات ها در مدت زمان یاد شده  223 نفر از شهروندان نجات یافتند و متاسفانه 102 نفر مجروح شده اند.

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد هزار و 207 نفر از شهروندان آموزش‌های پیشگیری و آتشنشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند و همچنین 209 مورد مشاوره ایمنی بنا به درخواست شهروندان در مدت زمان یاد شده ارائه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: