• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-10014-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان مطرح کرد:

بررسی طرح تدفین اجساد در مواقع بحران

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای تدفین اجساد در مواقع بحرانی طرحی را ارائه کرده است که باید در کارگروه بررسی و کارشناسی شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مجید سعیدی" امروز 18 تیرماه در کارگروه بیمه، بازسازی و بازتوانی شورای مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: با توجه به وقوع حوادث مختلف در استان کرمان باید از جایگاه صنعت بیمه در پوشش حوادث استفاده کنیم.

وی افزود: ضریب نفوذ بیمه حوادث در استان کرمان جایگاه خوبی ندارد و به دنبال این هستیم که ضریب نفوذ بیمه حوادث را بالا ببریم.

سعیدی با اشاره به اینکه بعد از هر حادثه ای متوجه می شویم اکثر منازل، مزارع و باغات استان بیمه نیستند، تصریح کرد: امسال یک هزار و 500 میلیارد تومان از اعتبارات حوادث در صندوق بیمه خسارات کشاورزی قرار داده شده و باید اطلاع رسانی شود که مردم استفاده کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان در ادامه با اشاره به اهمیت تامین و توزیع ماشین آلات افزود: در حال تشکیل بانک اطلاعاتی ماشین آلات سبک و سنگین دستگاه های اجرایی هستیم تا در مواقع بحرانی بتوانیم استفاده کنیم.

وی افزود: با توجه به وقوع زلزله ها، باید ساخت و سازها در استان به صورت نظام مندتر به ویژه در روستاها صورت بگیرد. هرچند بنیاد مسکن در این زمینه خوب کار می کند.

سعیدی اظهار کرد: باید در زمینه بازتوانی پس از حوادث به صورت ویژه عمل کنیم. هم از جنبه جبران خسارات مادی و هم مسائل اجتماعی و روحی و روانی.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای تدفین اجساد در مواقع بحرانی طرحی را ارائه کرده است که باید در کارگروه بررسی و کارشناسی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: