• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-9814-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار کرمان خبر داد:

پاییز 98؛ بهره‌برداری از فاز اول طرح انتقال آب از خلیج فارس/وضعیت آب مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان بهتر از ۲ هفته قبل است

معاون استاندار کرمان با بیان اینکه سه طرح بزرگ برای تأمین آب استان کرمان در دست انجام است، گفت: یکی از این طرح‌ها که در پاییز به بهره‌برداری می‌رسد کمک شایانی به تأمین آب در این استان خواهد داشت.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سید مصطفی آیت‌اللهی‌موسوی" با بیان اینکه سه طرح بزرگ برای تامین آب استان کرمان در دست انجام است، اظهار کرد: یکی از این طرح‌ها که فاز نخست آن در پاییز به بهره‌برداری می‌رسد، طرح انتقال آب از خلیج فارس است که کمک شایانی به تامین آب در این استان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طرح انتقال آب خلیج فارس به جنوب شرق کشور از سال ۱۳۹۲ کلید خورده است، افزود: در فاز نخست این طرح، شیرین سازی حدود ۱۸۰ میلیون متر مکعب در سال، که ۱۳۰ میلیون متر مکعب آن در سال به استان‌های کرمان و یزد انتقال می‌یابد، به گونه‌ای که ظرفیت اجرایی در فاز‌های ۲ و ۳ این طرح، شیرین سازی و انتقال ۴۷۰ میلیون مترمکعب در سال است.

آیت اللهی موسوی درباره دومین طرح بزرگ آب رسانی به کرمان نیز خاطرنشان کرد: در این طرح، انتقال آب از دریای عمان به استان‌های کرمان، خراسان‌های رضوی و جنوبی و سیستان و بلوچستان مدنظر است؛ این طرح فعلا در حد سرمایه‌گذاری، مطالعات اولیه و کسب مجوز است.

معاون امور عمرانی استاندار کرمان درخصوص سومین طرح آبرسانی به کرمان نیز تصریح کرد: در این طرح نیز انتقال آب به شهر‌های شمالی استان کرمان مدنظر است،  کهیکسری مجوز‌های آن گرفته شده است. براساس این طرح آب از شهرکرد به استان‌های کرمان و یزد منتقل خواهدشد. (البته به شهر‌های شمالی استان کرمان).

آیت اللهی موسوی با بیان اینکه در تابستان به دلیل گرمای زیاد، با افزایش مصرف آب شهروندان کرمانی، روبرو هستیم و این امر منجر به افت فشار آب در شهر‌های مختلف استان می‌شود، اظهار کرد: استان کرمان حدود ۳۰ سال است که با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند و همین امر در کاهش سفر‌ه‌های زیرزمینی به عنوان منابع تامین کننده آب استان، موثر واقع شده است.

معاون استاندار کرمان درباره اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از قطع آب مجدد در مناطق حاشیه نشین شهر کرمان گفت: برای رفع این مشکل، تعدادی از چاه‌های آن اطراف، را جمع کردیم تا آب در مدار بیاید و مشکل حل شود. همچنین مخازن آب در نقاط مختلف شهر تعبیه شده است و اکیپ‌های امدادی و فنی هم اوضاع راکنترل می‌کنند که باهمه این اقدامات، وضعیت تامین آب متفاوت شده و بهتر از ۲ هفته قبل است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: