• یکشنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-7714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار کرمان خبر داد:

کمبود 1000 لیتر بر ثانیه آب شرب در شهر کرمان/وارد مدار شدن تعدادی از چاه‌های آب دستگاه‌های اجرایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: برای گذر از تابستان امسال، تعدادی از چاه‌های آب دستگاه و شرکت‌های حوزه شهر کرمان برای کمک به تامین آب شهر کرمان به کار گرفته خواهند شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"سیدمصطفی آیت‌اللهی‌ موسوی" امروز 16 تیر ماه در نشست بررسی وضعیت چاه‌های آب مورد نیاز برای تامین آب شرب شهر کرمان عنوان کرد: با توجه به شرایط شهر کرمان به دلیل کمبود آب شرب و مشکلاتی در زمینه کاهش فشار و قطعی آب، پیشنهاد شد تا تعدادی از چاه‌های آب دستگاه‌ها و شرکت‌های حوزه شهر کرمان کمک گرفته شوند.

وی به کمبود یک هزار لیتر بر ثانیه آب شرب در شهر کرمان اشاره داشت و اضافه کرد: با توجه به این شرایط و برای اینکه تابستان امسال را بتوانیم با کمترین مشکل پشت ‌سر بگذاریم، تعدادی از چاه‌های آب دستگاه‌ها و شرکت‌ها که فعلا استفاده نمی‌شوند و یا مازاد هستند، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

آیت‌اللهی موسوی ادامه داد: این اجازه برداشت به صورت موقتی و در ساعاتی از شبانه‌روز خواهد بود و بعد از تصفیه جهت ذخیره در منبع آب شرب شهر کرمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در ادامه این جلسه به لزوم برنامه‌ریزی جهت تامین آب مورد نیاز شرب استان کرمان در سال‌های آینده اشاره داشت و گفت: با وجود بارندگی‌های اخیر اما همچنان کمبود آب در استان کرمان را شاهد هستیم.

وی کاهش سطح آب‌ سفره‌های زیرزمینی را یادآور شد و افزود: یکی از راهکارهای اساسی که برای تامین آب شرب می‌توان به کار گرفت، کنترل روان‌آبها و آب‌های سطحی است.

براساس این گزارش، در این جلسه مقرر گردید تا شرکت آب منطقه‌ای استان و سازمان صمت، مشترکا نحوه و میزان استفاده از چاه‌های شرکت‌های حوزه شهر کرمان را بررسی و جهت کمک به رفع مشکل کمبود آب شرب برنامه و راهکار لازم را ارائه نمایند.

همچنین دو حلقه چاه آب مربوط به منابع طبیعی و دو حلقه چاه آب مربوط به اداره تعاون زندان به مدت 12 ساعت خارج از زمان مصرف خودشان، باری ذخیره‌سازی آب شرب شهر کرمان توسط شرکت آب و فاضلاب شهری به کار گرفته شوند

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: