• یکشنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-1887-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مسوول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت کرمان:

حج؛ پرچم اسلام و ایران است/ زائران کرمانی، مدینه اول هستند

مسوول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان گفت: امروز ایران پرچم دین اسلام است و پرچم ایران در زمان کنونی حج است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام "علی سازندگی" صبح امروز 16 تیرماه در دیدار کارگزاران حج استان کرمان با استاندار با بیان اینکه امام علی علیه السلام فرمودند«حج به مثابه علم و پرچم برای دین است» افزود: در همه ملت ها و کشورها و حتی در جنگ تنها چیزی که موثر است، علم است که موجب روحیه، مقاومت و موجب سرفرازی یک ملت و لشکر است و تا زمانی که آن علم پابرجا باشد، نظام پابرجاست و در جنگ نیز تا زمانی که پرچم پابرجاست مقاومت پابرجاست.

سازندگی تصریح کرد: امروز ایران پرچم دین اسلام است و همه همت غرب در این است که این پرچم را به زمین بیندازد و پرچم ایران در زمان کنونی حج است و می دانیم که همه سعی خود را به کار بستند تا ایران را در مضیقه قرار بدهند که خودمان از حج رفتن منصرف شویم و یکسری مسائل دیگر که اگر بتوانیم هر چه با عظمت تر، باشکوه تر و بهتر حج را انجام بدهیم موجب سرفرازی دین، نظام و پرچم خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت بیان کرد: فعالیت بعثه بیشتر در حوزه فرهنگی، تبلیغی و امور دینی زائران است و در 24 کاروان کرمانی 45 نفر روحانی مشغول به فعالیت خواهند بود.

مسوول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت کرمان گفت: با توجه به اینکه بخش زیادی از زائران بانوان هستند، بعثه از طلبه های حوزه علمیه بانوانی برای همراهی با این زائران انتخاب می‌کند که امسال 6 معینه در کاروان های کرمان داریم.

وی افزود: زائران کرمان مدینه اول هستند و برای آموزش، همایش متمرکز زائران را با حضور همه زائران استان برگزار کرده ایم.

سازندگی با اشاره به توزیع بسته های فرهنگی در بین زائران بیان کرد: سایت زائر در اختیار زائران است و اطلاعات خوبی دارد که می توانند استفاده کنند و نرم افزار "زائریار" اخیرا معرفی شده که زائران با نصب روی تلفن همراه می توانند از مزایای آن استفاده کنند و موقعیت آنها را نیز در مکه و مدینه نشان می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: