• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-787-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد:

کرمان در صدر شاخص‌های کتابخوانی

معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: کرمان در شاخص های کتابخوانی از استان های صدر جدول است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "شفاعی" امروز پنجم تیرماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان با اشاره به اینکه کرمان به درازای تاریخ از شگفتی هایی برخودار است، اظهار کرد: نهاد کتابخانه ها به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی و تحول آفرین در حوزه کتاب و کتابخوانی نقش آفرینی می کند و یکی از هداف آن ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

وی افزود: با سیاست ها و رویکرد جدید در نهاد کتابخانه ها از 5 سال گذشته کتابخانه ها به یک باشگاه کتابخوانی چند رسانه ای تبدیل شده اند که وظایف و کارکردها تغییر یافته و کابخانه ها با توجه به شرایط جامعه ایفای نقش می کنند.

شفاعی تصریح کرد: کتابداری به عنوان یک علم در دانشگاه های کشور تدریس می شود و لازم بود به این حرفه با نگاه علمی نگریسته شود.

وی با اشاره به توجه نهاد کتابخانه های عمومی به حوزه کودک و نوجوان اظهار کرد: اگر کودکان ما کتابخوان شوند، قطعا جامعه ما کتابخوان خواهد شد.

معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: 3 هزار و 400 باب کتابخانه در سطح کشور فعال است و بنابر اسناد و مدارک، دولت تدبیر و امید دوران شکوفایی نهاد کتابخانه های عمومی بوده است.

وی درباره چرخه مدیریت عنوان کرد: تغییر و تحول در حوزه مدیریت یک امر اجتنابناپذیر و پسندیده است و از خدمات آقای حسین زاده تشکر می کنیم.

شفاعی با اشاره به اینکه آقای وفایی در بخش های مختلف فرهنگ کار کرده که امیدواریم به ارتقاء شاخص ها کمک کنند، گفت: کرمان در شاخص های کتابخوانی از استان های صدر جدول است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: