• سه شنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-2114-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان:

فراگیری آموزه های امدادی در جامعه ضروری است

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان بر ضرورت فراگیری آموزه های امدادی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر
، "محسن شمسی" در بازدید از مرکز علمی کاربردی و پایگاه امدادی پشتیبانی جنوبشرق جمعیت هلال احمر استان کرمان اظهار کرد: وجود بخش های مختلف، تجهیزات کامل و تخصصی، حضور کارشناسان متخصص در مرکز علمی کاربردی و پایگاه امدادی پشتیبانی جنوبشرق جمعیت هلال احمر کرمان، این مرکز آموزشی را به یکی از کامل ترین و جامع ترین مرکز های علمی کاربردی در استان و کشور تبدیل کرده است.

وی با اشاره به چشم انداز و اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی در خصوص آموزش در محیط استاندارد و مجهز افزود: مرکز علمی کاربردی هلال احمر کرمان دارای فضای آموزشی در محیط کار عملی است که این ویژگی باعث منحصربه فرد شدن این مرکز شده است.

شمسی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی امداد توسط جمعیت هلال احمر تصریح کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور، فراگیری آموزه های امدادی در جامعه ضروری و الزامی است.
 
"رضا فلاح" مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه رسالت های زیادی در حوزه امدادونجات، بهداشت و درمان و آموزش بر عهده جمعیت هلال احمر است، افزود: آموزش اولین قدم پیشگیری و کیفیت برنامه های آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر متولی امدادونجات در کشور است، اظهار کرد: برگزاری دوره های آموزشی همگانی، عمومی و دوره های تخصصی امداد و کمک های اولیه یکی از اقدامات مهم پیشگیری و آمادگی در برابر حوادث است.

فلاح در پایان با اشاره به توانمندی و ظرفیت مرکز علمی کاربردی  هلال احمر کرمان از رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، خواستار متمرکز شدن رشته های تحصیلی مرتبط با حوزه امدادونجات در مرکز علمی کاربردی مرکز استان شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: