• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1114-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی خبر داد:

انجام 467 عملیات توسط آتش‌نشانان کرمانی در یک ماه گذشته

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از انجام 138 مورد عملیات اطفاء حریق و 329  مورد عملیات امداد و نجات  به دلیل بی احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان در خردادماه سال‌جاری خبر داد.

"علی عسکری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، گفت: در خردادماه در مجموع 138 مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد  56 مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، 19مورد مربوط به وسایل نقلیه، 41 مورد مربوط به منازل مسکونی، 10 مورد مربوط به مراکز تجاری، 2 مورد مراکز اداری و 10مورد مربوط به جنگل ودرختان بوده است.

وی همچنین از انجام 329 مورد عملیات امداد و نجات در مدت زمان یاد شده اشاره کرد و افزود: از این تعداد 72 مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده،  162 مورد زنده گیری مارهای سمی و غیرسمی، 33  مورد چیدن حلقه و قفل، 16  مورد امداد اسانسور، 16 مورد امداد تصادفات خودرویی، 3 مورد امداد و نجات سقوط در چاه، یک مورد سقوط از کوه و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان اظهار کرد: در مجموع این عملیات‌ها 71 نفر از شهروندان نجات یافتند و متاسفانه 24 نفر مجروح شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد 115 نفر از شهروندان آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند و همچنین 76 مورد مشاوره ایمنی بنا به درخواست شهروندان در مدت زمان یاد شده ارائه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: