• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-814-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

عدم پاسخگویی به مراجعه کنندگان زیبنده نظام مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی نیست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: در استان کرمان با مراجعه کنندگانی مواجه هستیم که خواسته ای دارند و ممکن است گاهی به حق نباشد اما کسی پاسخ آنها را نداده و اینقدر به این سو و آن سو رفته اما وضعیتشان مشخص نشده است که این مسئله زیبنده نظام مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی و زیبنده استان کرمان نیست که در نجابت شهره است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام و المسلمین"حسن علیدادی سلیمانی" امروز دوم تیرماه در جلسه شورای مشترک اداری و قضائی استان کرمان به مناسبت هفته قوه قضائیه با اشاره به اینکه تفکیک قوا در نظام جمهوری اسلامی طبق قانون اساسی اصل پذیرفته شده است، اظهار کرد: عمدتا این مسئله تفکیک قوا به تجربه موفق بشریت برمی گردد اما برخی دستگاه ها ریشه در متن دین دارد و در سیره عملی انبیاء الهی و به ویژه پیامبر اسلام و ائمه علیهم السلام بخشی از آنها را به خوبی می بینیم و جریان قضاء در کشور و دستگاه قضائی از همین دست جریانات است که در متن دین به وضوح آن را می شود فهمید.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم واقعا اسلام و احکام را در جامعه پیاده کنیم، بدون جریان قضاء بخشی از احکام اسلامی معطل می ماند و بخش قابل توجهی از احکام مهمی که نظم و انضباط جامعه به آن وابسته است، مربوط به حوزه قضاء است.

علیدادی سلیمانی افزود: بخشی از ابواب فقه ما به قضاوت، محکمه، داوری و حکم مربوط است و خوشبختانه در این جهت دست ما پر است و نیاز به این نداریم که حکم و احکامی از جای دیگر بگیریم.

امام جمعه کرمان در ادامه بیان کرد: هر مسئولیتی یک روح و یک جسم دارد و هر چه مسوولیت حساس تر شود، هم روح حساس تر است و هم جسم و ساختار آن باید متناسب با آن شکل بگیرد و جریان قضائی از این امر مستثنی نیست.

وی با اشاره به اینکه باید دید راهکار کاهش اطاله دادرسی و صدور و اجرای حکم درست چیست؟ افزود: این موارد در پی تجربیات فعالان دستگاه قضائی به دست می آید اما روح حاکم بر این جسم، عدالت خواهی است و اینکه قاضی خود را در محضر خدا می داند و همه تلاشش بر این است که حکم خدا را در این دعوا اجرا کند و این راهی به جز عدالت، تقوی و رعایت حقوق همه ندارد.

علیدادی سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: در استان کرمان با مراجعه کنندگانی مواجه هستیم که خواسته ای دارند و ممکن است گاهی به حق نباشد اما کسی پاسخ آنها را نداده و اینقدر به این سو و آن سو رفته اما وضعیتشان مشخص نشده است که این مسئله زیبنده نظام مردم سالار دینی جمهوری اسلامی و زیبنده استان کرمان نیست که در نجابت شهره است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان تاکید کرد: باید فکری بشود و پاسخ این افراد داده شود تا از سردرگمی خارج شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: