• شنبه ۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-314-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

عملکرد دستگاه قضاء در استان کرمان قابل دفاع و ارزشمند است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: با شناختی که از امکانات و ظرفیت دستگاه قضائی استان کرمان دارم، عملکرد این دستگاه کاملا قابل دفاع و ارزشمند است که کار با دقت هرچه تمام تر و با نگاه عدالت محور و اینکه به مردم هر چه می شود، خدمت کرد، دارد اتفاق می افتد و از همکاران این عرصه تشکر می کنم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام و المسلمین"حسن علیدادی سلیمانی" امروز اول تیرماه در دیدار با اعضای شورای قضائی استان کرمان به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: امیدواریم کار بسیار سنگین، حساس، مهم و در واقع مجاهدانه فعالان در حوزه های مختلف دستگاه قضائی در خدمت به مردم برای احقاق حقوق ذی نفعان و برای اجرای عدالت مقبول پیشگاه خداوند واقع شود.

وی افزود: باید در شورای توانمند و پرظرفیت قضائی استان کرمان همه سعی و تلاش بر این باشد که آمارها در حوزه های مختلف به جهت پیشرفت و تحول و مسیری که در آن عدالت رعایت شود، مثبت باشد.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: متاسفانه از صفر تا 100 آنچه اتفاق می افتد، در اختیار دستگاه قضائی نیست و به اموری رسیدگی می کند که در بخش های دیگری از جامعه رقم می خورد و این کار را خیلی سخت تر می کند.

امام جمعه کرمان بیان کرد: وقتی جمعیت زیاد می شود، پرونده های بیشتری به دستگاه قصائی ورود پیدا کرده و هر چه معیشت مردم دچار مشکل می شود، پرونده ها افزایش پیدا خواهد کرد و هر کدام از این عامل ها و عوامل دیگر در اختیار دستگاه قضائی که قرار است عدالت را اجرا کند، نیست.

وی با تشکر از شورای قضائی و مسوولان دستگاه قضائی استان کرمان گفت: ساختار بحث مهمی است و ساختار فعلی تجربه موفق بشر در بخش قضائی است که البته باید در جاهایی قوی و چابک شود ضمن آنکه باید همه افراد متناسب با تجربه و تخصصشان کار کنند این در حالی است که متاسفانه به دلیل محدودیت ها ساختارهای دیده شده، کامل در اختیار نیست و یک نفر باید کار چند نفر و مجموعه را انجام بدهد.

وی تصریح کرد: رویکردها، مسئله دیگر است که به اراده و انگیزه افراد برمی گردد که می تواند کمبودها را جبران کند و فرد با انگیزه می تواند در ساختارهای ناقص و یا محدود تا حدودی بار را به دوش بکشد و دستگاه را توانمند کند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: نکته دیگر عملکردهاست که وقتی مردم می خواهند یک دستگاه را بسنجند، همه به عمل نگاه می کنند که خروجی این دستگاه چیست و ساختار و رویکرد این حوزه را رقم می زنند. اگرساختاری کارآمد با رویکرد منطقی و قوی در کنار هم قرار بگیرند، مطمئنا عملکرد قابل دفاع و ارزشمند خواهد شد.

علیدادی سلیمانی گفت: با شناختی که از امکانات و ظرفیت دستگاه قضائی استان کرمان دارم، عملکرد این دستگاه کاملا قابل دفاع و ارزشمند است که کار با دقت هرچه تمام تر و با نگاه عدالت محور و اینکه به مردم هر چه می شود، خدمت کرد، دارد اتفاق می افتد و از همکاران این عرصه تشکر می کنم.

به گزارش ایسنا، در این جلسه پیام نماینده ولی فقیه در استان کرمان به مناسبت هفته قوه قضائیه قرائت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: