• جمعه ۳۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10714-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان پای درد و دل عشایر منطقه لاله‌زار شهرستان بردسیر

محمدجواد فدایی استاندار کرمان در حاشیه سفر به شهرستان بردسیر و پس از گذشتن از مسیر خاکی و صعب العبور منطقه ای در نزدیکی سد بخش لاله زار با حضور در سیاه چادر عشایر؛ به پای درد و دل عشایر این منطقه نشست و تصمیمات و دستورات لازم برای رفع یا کاهش مشکلات مردم این منطقه را صادر کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمدجواد فدایی صبح امروز 31 خردادماه و در حاشیه سفر یکروزه به شهرستان بردسیر به منظور حضور در سیزدهمین جشنواره گل محمدی لاله زار، با عشایر واقع در پشت سد لاله زار دیدار و به گفت و گو نشست و از نزدیک در جریان مشکلات غیور مردان و شیرزنان عشایر این مناطق قرار گرفت.

استاندار کرمان در زمینه مشکلات راه های عشایری، خطاب به مسئولین مربوطه گفت: برای بهسازی جاده های عشایری تدابیری اتخاذ کنید، ضمن آنکه 2 میلیارد تومان اعتبار به غیر از اعتبارات دیگر، برای نگهداری راه های عشایری استان اختصاص داده شود.

وی در پاسخ به درخواست عشایرین برای اشتغال جوانان عشایر، اظهار کرد: برای اشتغال جوانان عشایر در بخش گیاهان دارویی تصمیم گیری هایی صورت و اقدات لازم در همین راستا انجام شده است به گونه ای که تا سال آینده 60 نفر از جوانان عشایر این منطقه در بخش گیاهان دارویی مشغول به کار خواهند شد.

فدایی بر لزوم آموزش عشایر برای بهره برداری و کشت گیاهان دارویی تاکید کرد و افزود: انتظار داریم با توجه به پتانسیل منطقه، مسئولین و صاحب نظران برای رونق صنعت گیاهان دارویی در این منطقه اقدامات لازم را انجام دهند ضمن آنکه اعتبار مورد نیاز آن از طریق استانداری تامین خواهد شد.

وی در خصوص گلایه عشایر این منطقه در خصوص تصرف غیرمجاز منابع طبیعی توسط برخی افراد سودجو؛ گفت: فرماندار بردسیر بررسی های لازم در مورد تصرف غیرمجاز انجام و گزارش آن را در اسرع وقت به استانداری ارایه کند تا تصمیم گیری های لازم در کوتاه ترین زمان ممکن در همین راستا صورت گیرد.

به گزارش ایسنا؛  به منظور تامین روشنایی مناطق عشایری این منطقه 500 پنل خورشیدی که قابلیت حمل دارند، در اختیار عشایر قرار داده شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: