• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 983-2885-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور:

مسئولین آشتی مردم با شهرداری‌ها، شوراها و حاکمیت را پیگیری کنند/جهش نیاز به هم‌دلی و امنیت دارد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با یادآوری دوران دفاع مقدس و میزان توسعه شهرها در گذشته، عنوان کرد: در دهه شصت بسیاری از زیرساخت‌ها در شهرهای کشور وجود نداشت اما اعتماد مردمی داشتیم اما اکنون زیرساخت‌های زیادی داریم ولی متاسفانه اعتماد مردم به دولت مردان در حال کم رنگ شدن است، بنابراین از مسئولین می‌خواهم آشتی مردم با شهرداری و شوراها و حاکمیت را پیگیری کنید.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مهدی جمالی‌نژاد" ظهر امروز 30 خردادماه در آئین افتتاحیه تقاطع غیر هم‌سطح شهید الله‌دادی(پل ابوذر) شهر کرمان گفت: شهرداری‌ها به عنوان نهادهای عمومی غیر دولتی علی‌رغم همه زحماتی که کشیده‌اند اما به نقش شوراها و شهرداری‌ها در امنیت ملی کشور توجه لازم نشده است.

وی به نقش شهرداری‌ها در ایجاد امنیت ملی اشاره کرد و ادامه داد: در کنار همه قدرت‌هایی که در سطح شهری به دنبال ارتقاء آنها هستیم باید حس تعلق مردم به شهر و منطقه خود را افزایش دهیم زیرا این حس باعث افزایش حس رقابت و صمیمیت؛ همدلی و انسجام و سرمایه اجتماعی شده و در نهایت ارتقاء سرمایه اجتماعی باعث ارتقاء امنیت اجتماعی و در نتیجه افزایش امنیت ملی خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور تاکید کرد: خاکریز اول برخورد با خواسته و انتظارات مردم شهرداری و شوراهای شهر هستند، لذا اگر نارضایتی  مردم در این بخش داشته باشیم، یقینا همه زحمات دولتمردان در استان و کشور بی‌نتیجه خواهد بود و اگر حس اعتماد‌سازی در همه مجموعه‌ها همراه با مردم داشته باشیم کار شهرداری راحت‌تر خواهد بود.

وی اعلام کرد: پاشینه آشیل ما مشکل اعتماد مردم به حاکمیت و همراهی آنان است نه تهدیدات و تحریم‌های دشمنان و یاوه گویی های دشمنان. اکنون دشمن به دنبال آن است که با سیاست مردم را از مسئولین جدا و بین آنها شکاف ایجاد کند، بنابراین برای آنکه نشان دهیم که مسئولین کشوری دغدغه های مردمی را دارند نبایستی اعتماد عمومی کشور را خدشه‌دار کرد.

جمالی‌نژاد با یادآوری دوران دفاع مقدس و میزان توسعه شهرها در گذشته، عنوان کرد: در دهه شصت بسیاری از زیرساخت‌ها در شهرهای کشور وجود نداشت اما اعتماد مردمی داشتیم اما اکنون زیرساخت‌های زیادی داریم ولی متاسفانه اعتماد مردم به دولت مردان در حال کم رنگ شدن است، بنابراین از مسئولین می‌خواهم آشتی مردم با شهرداری و شوراها و حاکمیت را پیگیری کنید.

وی با بیان این مطلب که شهرداری‌ها می‌توانند در رضایتمندی و نارضایتی مردم موثر باشند، در ادامه با مقایسه میزان بودجه شهرداری‌های و معاونت های عمرانی کل کشور بیان کرد: بودجه عمرانی کل کشور 66 هزار میلیارد تومان و کل بودجه شهرداری‌ها 65 هزار میلیارد تومان است که نشان می دهد نیازمند حضور قوی بخش خصوصی در راستای تکمیل پروژه های نیمه تمام هستیم.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بر لزوم ایجاد جهش و تاکیدات مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در همین راستا، خاطرنشان کرد: جهش نیاز به هم‌دلی و امنیت دارد و اگر با یکدیگر درگیر باشیم هرگز جهشی اتفاق نخواهد افتد و لذا از همه مسئولین درخواست داریم که با یکدیگر همدل و همراه شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: