• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-2587-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

جانشین ستادبازسازی عتبات عالیات استان کرمان عنوان کرد:

اتمام کار لاغرسازی ستون های اطراف ضریح امام حسین علیه السلام

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان گفت: اکنون کار لاغرسازی هر ۴ ستون به اتمام رسیده و در ادامه هم تولیت حرم به تیم کرمانی اعتماد کردند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"عبدالحسین رحیمی" امروز در گردهمایی مسئولان فرهنگی و جذب مشارکت های مردمی ستادبازسازی عتبات عالیات کشور اظهار کرد: پروژه ترفیع گنبد امام حسین علیه السلام در کرمان از سال ۹۳ وارد فاز اجرا شده و این خدمت گذاری شایسته در کرمان عنایت حضرت سیدالشهداء است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای کار تا کنون کشورها و استان های دیگر خواهان اجرای این پروژه بودند، افزود: اما با لطف اهل بیت و حضور مشاورین عراقی و ایرانی کار در کرمان و کربلا آغاز شد.

رحیمی تصریح کرد: نظر تولیت آستان قدس حسینی بر سبک و معماری ویژه و همزمان لاغرسازی و مقاوم سازی ستون های اطراف ضریح و ترفیع گنبد بود که کار را سخت می کرد اما وقتی وارد کار شدیم خود اهل بیت علیهم السلام کمک کردند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان گفت: تولیت درخواست داشت فاصله ستون ها تا ضریح زیاد و باید ۶۰ درصد ستون های حرم برداشته می شد و خیلی ها باور نمی کردند که بدون هیچ اشتباهی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در این مدت همواره با زیارت عاشورا و توسل به امام حسین کار آغاز می شد، افزود: اکنون کار لاغرسازی هر ۴ ستون به اتمام رسیده و در ادامه هم تولیت حرم اعتماد به تیم کرمانی کردند.

رحیمی با اشاره به اینکه همه مصالح به کار رفته در پروژه از داخل کشور تامین می شود؛ ادامه داد: هر آنچه انجام می شود را جز لطف اهل بیت نمی دانیم؛ در کاظمین نیز که مناره باب المراد حرمین در حال فروریختن بود تیم ما مطالعه و کار را آغاز کرد.‌

وی اظهار کرد: علاوه بر این، کار در سرداب زیر حرم مطهر امام حسین علیه السلام توسط یکی از شرکت های بزرگ عراقی آغاز اما در مرحله کار متوقف شده بود و در این مسئله هم تیم ما ورود کرد و تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.‌

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: