• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-6684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خبر داد:

کرمان؛ جزء 2 استان آخر کشور در بحث گازرسانی

استاندار کرمان گفت: کرمان جزء دو استان آخر کشور است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدجواد فدایی" امروز 29 خردادماه در جلسه مسائل نفت و گاز استان کرمان با رییس شرکت ملی گاز و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث گازرسانی، کرمان جزء دو استان آخر کشور است افزود: متوسط برخورداری جمعیت روستایی کشور از شبکه گاز 70 درصد و استان کرمان 35 درصد است که طی یک سال اخیر قدری این عدد بهبود داشته و درخواست داریم کمک شود در زمان بندی قابل قبول به متوسط کشور برسیم.

فدایی تصریح کرد: برخی پروژه ها باید ضربتی اجرا شود و به عنوان مثال در قلعه گنج که شهر نمونه اقتصاد مقاومتی است، بعضا پروژه هایی معطل گاز هستند و طی کردن روال عادی زمان بر است و با این روال سرمایه گذاران دلسرد شده و تعلل در کارها به وجود می آید.

استاندار کرمان در ادامه بیان کرد: مهم ترین مشکل در استان کرمان به دلیل همجواری با استان های مرزی، قاچاق سوخت است که با همکاری نیروی انتظامی، شورای تامین و شرکت نفت این موضوع تا حدی کنترل شده است.

فدایی افزود: وقتی محموله های سوخت قاچاق توقیف می شود، شرکت نفت جایی برای نگهداری آن ندارد و باید مشکلات و کمبودها در زمینه مقابله با قاچاق سوخت رفع شود و در غیر این صورت نمی توانیم با این مسئله مقابله کنیم و بخشی از سوخت از کشور خارج می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: