• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-9814-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران خبر داد:

98 درصد شهرهای کشور تحت پوشش شبکه گاز/اتمام عملیات اجرایی گازرسانی به 18 شهر فاقد گاز جنوب کرمان تا سال 99

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: امسال 49 شهر با 290 هزار خانوار و 3 هزار و 62 روستا با 210 هزار خانوار گازرسانی خواهند شد و اکنون سهم گاز در سبد انرژی کشور 75 درصد است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سعید مومنی" امروز 29 خردادماه در جلسه مسائل نفت و گاز استان کرمان با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: توسعه گازرسانی در اجرا و نگهداری شبکه و خدمت رسانی به مردم از روند خوبی در کشور برخودار و رضایتمندی نسبی خوبی در این زمینه در سطح کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه یک هزار و 148 شهر در سطح کشور با 17 و نیم میلیون خانوار شهری تحت پوشش شبکه گازرسانی بوده که 98 درصد شهرهای کشور را شامل می شود تصریح کرد: 28 هزار و 793 روستا با چهار و نیم میلیون خانوار تحت پوشش شبکه گاز هستند که 78.9 درصد از روستاهای مشمول گازرسانی را شامل می شود.

مومنی بیان کرد: امسال 49 شهر با 290 هزار خانوار و 3 هزار و 62 روستا با 210 هزار خانوار گازرسانی خواهند شد و اکنون سهم گاز در سبد انرژی کشور 75 درصد است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در ادامه با اشاره به اینکه 18 شهر فاقد گاز در استان کرمان داریم، اظهار کرد: ورودی گاز به شمال استان در دهه 70 اتفاق افتاده و توسعه خیلی خوبی داشته است و در جنوب خط انتقال در سال 94 به گاز رسیده و موجب شده جنوب استان در گازرسانی عقب باشد.
وی افزود: با توجه به افتتاح شهر جیرفت، عملیات اجرایی 18 شهر فاقد گاز در جنوب استان کرمان نیز تا اواسط سال 99 تمام می شود.

مومنی در ادامه با بیان اینکه پوشش گازرسانی در بخش شهری استان کرمان 93 درصد و بخش روستایی 44 درصد است تصریح کرد: محورهای صنعتی بزرگی در استان کرمان از گاز استفاده می کنند و 13 محور صنعتی دیگر تعریف شده که با بهره برداری از آن 64 میلیون لیتر فرآورده صرفه جویی می شود.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: در بخش هایی که خط اختصاصی می خواهند، طبق قوانین باید بخش خصوصی سهم خود را پرداخت کند و در گازرسانی به شرکت فولاد بوتیا، با گازبهای مصرفی آینده تهاتر کرده ایم تا کار با سرعت بیشتر جلو برود.

وی در پایان درباره افزایش قمیت از گفت: ابتدای مهرماه 97 دولت مصوبه ای داد که قیمت خوراک فولاد و پتروشیمی افزایش پیدا کند و شرکت گاز نقشی در این مصوبه نداشت و این مسئله به دلیل بحث هدفمندی  بود و بسته های حمایتی که به مردم پرداخت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: