• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-6284-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

معاون وزیر نیرو عنوان کرد:

نیاز آینده کرمان به 2000 مگاوات برق

معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو گفت: در آینده به 2 هزار مگاوات برق در استان کرمان نیاز داریم که امیدواریم با حضور بخش خصوصی بتوانیم برق مورد نیاز این بخش از کشور را تولید کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"رضا انجم شعاع" صبح امروز 29 خردادماه در جلسه مسایل برق و انرژی استان با حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمان و با بیان این مطلب که استان کرمان ظرفیت توسعه در بخش های مختلف از جمله انرژی را دارد، گفت: 2 هزار و 200 مگاوات برق و بیش از 6 میلیارد متر مکعب آب در استان کرمان مصرف می شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو عنوان کرد: در آینده به 2 هزار مگاوات برق در استان کرمان نیاز داریم که امیدواریم با حضور بخش خصوصی بتوانیم برق مورد نیاز این بخش از کشور را تولید کنیم.

به گزارش ایسنا، "محمدجواد فدایی" استاندار کرمان نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل های فراوان موجود در استان کرمان گفت: بخش کشاورزی استان علی رغم آنکه وجود کم آبی دارای ارزش تولیدی بالایی است به طوری در این بخش سالانه شاهد حدود 20 هزار میلیارد تومان ارزش محصولات بخش کشاورزی در استان هستیم.

استاندار کرمان با انتقاد از عدم توسعه یافتگی استان کرمان عنوان کرد: با وجود آنکه استان کرمان ظرفیت‌های بسیاری خوبی دارد، اما متاسفانه در برخی از شاخص ها از جمله انرژی (در حوزه گازرسانی به مناطق شهری به میزان 10 درصد و روستایی 35 درصد و آب آشامیدنی به میزان 10 درصد نسبت به شاخص های کشوری) از متوسط کشور پایین تر و عقب تر هستیم که باید نگاه ویژه ای از سوی مسئولین کشوری و حتی استانی به کرمان شود.

به گزارش ایسنا، "علی‌اصغر نصرالهی" مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان نیز در این جلسه مصرف برق کشاورزی استان کرمان را با 38 درصد بیشترین مصرف در بخش های مختلف در استان کرمان عنوان کرد، تصریح کرد: میزان مصرف بخش صنعتی در استان کرمان حدود 35 درصد است که با ورود صنایع جدید این مهم در آینده رشد پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه باید تدبیری برای تولید برق در استان کرمان اندیشیده شود اظهار کرد: رشد سالانه مصرف برق در استان کرمان نسبت به متوسط کشور سه درصد بالاتر است اما اگر بخواهیم با همین روند کار را ادامه دهیم از سال 1400 به بعد تراز برق استان منفی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، "وحید مهدوی" مدیر عامل برق جنوب استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: یک میلیون و 200 هزار مشترک برق در استان کرمان داریم که میانگین انشعاب در بخش خصوصی بیش از 970 هزار مورد است اما به دلیل اینکه نقدینگی مناسب برای توسعه نداریم، فروش انشعاب ما با خدمات نیز هم‌خوانی ندارد.

وی ادامه داد: پیمانکاران بیش از 2 میلیارد تومان طلب دارند، در صورتی که مردم ما پول نقد می‌دهند، اما این پول به دست پیمانکاران نمی‌رسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: